Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
112 ACİL ÇAĞRI MERKEZİNE GELEN ÇAĞRININ %54’Ü ASILSIZ VEYA GEREKSİZ

Acil Çağrı Hizmetleri İl Koordinasyon Komisyonu Toplantısı Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan başkanlığında yapıldı. Toplantıda konuşan Vali Arslan, 112 Acil Çağrı Merkezine geçtiğimiz yıl gelen yaklaşık 215 bin çağrının %54’ünün asılsız veya gereksiz çağrı olduğunu, acil durumlar dışında 112’nin gereksiz aramalarla meşgul edilerek hizmetlerin sunulmasında zaman kaybına neden olan durumlardan kaçınılması gerektiğini ifade etti.

Okunma: 648

11.03.2023 15:30

Facebook'ta Paylaş

Bartın 112 Acil Çağrı Merkezinin 2022 yılı faaliyetleri ve istatistiki verilerine ilişkin 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Enver Çayır’ın sunum yaptığı toplantıda, 112 Acil Çağrı Merkezine gelen asılsız ve gereksiz çağrı oranının düşürülmesi, çağrı karşılayıcı ve çağrı yönlendirici personelin koordinasyonunun en üst seviyeye taşınması, 112 Acil Çağrı Merkezinin bilinirliğinin ve farkındalığının artırılması amacıyla tanıtım ve eğitim faaliyetlerine devam edilmesi hususları görüşüldü.

112 Acil Çağrı Merkezine geçtiğimiz yıl gelen yaklaşık 215 bin çağrının %54’ünün asılsız veya gereksiz çağrı olduğunu, acil durumlar dışında 112’nin gereksiz aramalarla meşgul edilerek hizmetlerin sunulmasında zaman kaybına neden olan durumlardan kaçınılması gerektiğini ifade eden Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan, tüm vatandaşların bu konuda hassasiyet göstermeleri gerektiğini vurguladı.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin