Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN ÇALDILAR

...

Okunma: 3004

07.10.2016 19:59

Facebook'ta Paylaş

 

Bartın Üniversitesinin 2016-2017 akademik yılı açılış töreninde, ‘15 Temmuz Demokrasi Şehitleri’nin fotoğraflarıyla birlikte canlı olarak sergilenen müzik dinletisi büyük beğeni topladı.

 

Bartın Üniversitesinin kuruluşunun 9’uncu yılında 2016-2017 akademik yıl açılış töreni gerçekleştirildi. Törene il protokolü geniş katılım sağladı. Bartın Valisi Nusret Dirim ve Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan’ın törendeki konuşmalarında 15 Temmuz vurguları ön plana çıktı. Törende ‘15 Temmuz Demokrasi Şehitleri’nin fotoğraflarıyla birlikte canlı olarak sergilenen müzik dinletisi de büyük beğeni topladı.

 

Unutmamalıyız, unutturmamalıyız

 

Bartın Valisi Nusret Dirim tören konuşmasında, “15 Temmuz Darbe girişiminde de gördük ki, çok çalışmamız ve ülkemizi muasır medeniyetler üstüne çıkarmamız gerekmektedir. İçimizdeki ve dışımızdaki düşmanlarımızdan daha güçlü ve uyanık olmamız gerektiği bilincinde olmalıyız. Çok çalışarak ülkemizi daha ileriye taşırken, 15 Temmuz gibi hain girişimleri de unutmamalıyız, unutturmamalıyız.” dedi.

 

Bir gecede yerle bir etti

 

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan da konuşmasına 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri’ni anarak başladı. Rektör Kaplan, “15 Temmuzda, FETÖ terör örgütüyle, devlet ve milletimizi bölüp parçalamayı hedef almış uluslararası bir proje olan darbe teşebbüsü devreye sokuldu. Allah'a şükürler olsun ki, asil milletimiz; Cumhurbaşkanımızın önderliğinde yüksek basireti, imanı, fedakârlığı ve kahramanlığı ile gözü dönmüş canilerin bu kanlı darbe girişimini bir gecede yerle bir etti.” diye konuştu.

 

Bütün dünyaya gösterdi

 

15 Temmuz darbe girişiminde Türk Milleti’nin tarihine, geçmişine ve geleceğine sahip çıktığını da vurgulayan Rektör Kaplan, “Şehadet bilinci ve gazilik ruhunun milletimizin bütün fertlerinde hâlâ dipdiri olarak yaşamakta olduğunu bütün dünyaya gösterdi. Bu bilinç ve inançla;  kendisini ezmeye gelen tankların önüne bedenlerini siper etti. Üzerlerine yağmur gibi yağdırılan kurşunlara yiğitçe direndi. Vatanın bağımsızlığı söz konusu olduğunda neler yapabileceğinin şanlı ve destansı bir örneğini verdi. Tarihine, geçmişine ve geleceğine sahip çıktı. Bu şanlı direnişimizin kahraman şehit ve gazilerini, milletimizin; genç, yaşlı, kadın erkek kahraman bütün evlatlarını, en kalbi duygu, muhabbet ve saygılarımla selamlıyorum. Şehitlerimize tekrar Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar, hayırlı ve uzun ömür diliyorum.” şeklinde konuştu.

 

15 Temmuz Şehitleri İçin Çaldılar

 

Yapılan konuşmaların ardından tören Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümü öğretim elemanları Övgü Özparlak ve Reha Sarıkaya’nın müzik dinletisiyle devam etti. Dinleti, ‘15 Temmuz Demokrasi Şehitleri’nin fotoğraflarıyla birlikte sunuldu. ‘Selanik Türküsü’, ‘Çanakkale Türküsü’ ve ‘Yemen Türküsü’nün çalındığı dinletide, 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri’nin fotoğrafları gösterildi. Zaman zaman duygusal anların yaşandığı törende, dinleti büyük beğeni topladı. 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1597061453.11012020-08-10 15:10:53