Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
17 GİRİŞİMCİYE MİKRO KREDİ VERİLDİ

Bartın İl Genel Meclisi Ağustos Ayı Toplantılarının 5. birleşiminde 17 iştirakçiye mikro kredi verildi.

Okunma: 975

16.08.2019 13:00

Facebook'ta Paylaş

Bartın İl Özel İdaresi Meclis Toplantı Salonda gerçekleştirilen 2019 Yılı Mikro Kredi Projesinin çeklerinin dağıtımı İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun ve İl Genel Meclisi Üyeleri, Özel İdare Genel Sekreteri İbrahim Kayış ve daire müdürlerinin katılımı ile gerçekleştirildi. 

Gerçekleştirilen projeyle ilgili İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun açıklamalarda bulundu. Dursun 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 6. maddesi (a) fıkrası ile il özel idarelerine yoksullara Mikro Kredi verilmesini kanuna bağlayarak önemli bir sosyal sorumluluk görevi yüklediğini, bu kapsamda Bartın Özel İdaresi olarak 2008 yılından bugüne kadar 11 yıllık süre içerisinde her yıl meclis kararlarıyla bütçe imkânları ölçüsünde bu sorumluluğu yerine getirmeye çalıştıklarını ve her yıl belirli sayıdaki kişilerin projeden faydalandırıldığını belirtti. Özellikle krediyi kullanarak başarılı olan kişi sayısının da azımsanmayacak kadar fazla olduğunu ifade eden Dursun projeyi sosyal bir sorumluluk olarak algıladıklarını, o nedenle de 11 yıldır kesintisiz olarak projenin devamlılığının sağlandığını söyledi. Ayrıca her geçen yıl başarı oranının artmış olmasının 2019 yılı ödeneğine de yansıtıldığını belirterek bu kapsamda ayrılan ödeneğin ise 45 bin TL olarak 2019 yılı bütçesinde yer verdiklerini açıkladı. 

Dursun yıl içerisinde yapılan çalışmalarla mikro krediden faydalanmak isteyenlerin şartlarının Yönetmelikle belirlenerek açıklayıcı ilanlarla yerel kaynaklardan ilan edildiğini, bu konuda 17 müracaatın olduğunu, yasa gereği konunun Yönetmelik çerçevesinde yine İl Encümeninde değerlendirildiğini, burada alınan karar gereğince de mikro krediye başvuran tüm talep sahiplerinin krediden faydalandırılmasına karar verildiğini söyledi.

Meclis Başkanı Kenan Dursun açıklamasında son olarak ise geriye dönüp bu alanda yürütülen çalışmalara bakıldığında bilhassa ekonomik olarak dezavantajlı kişilerin öncelediğini, o nedenle çeşitli alanlarda girişimcilik ruhuna sahip başta kadınlar olmak üzere yine müracaatta bulunan bu konuda başarılı olabileceklerine inanılan erkek müracaatçılarında bu krediden faydalandırdıklarını açıkladı.

Dursun son olarak ise, “Böylesi sosyal sorumluluk projesinin hayata geçirilmesinde desteklerini esirgemeyen Sayın Valimiz Sinan Güner başta olmak üzere yine il genel meclis üyelerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, krediye almaya hak kazanan tüm iştirakçilerimize hayırlı olmasını diliyoruz.”dedi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1579841972.552020-01-24 07:59:32