Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
2 BİN 500 ÖĞRENCİYE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Bartın Merkez Tuzcular’da inşaat çalışmaları başlayan 2 bin 500 kişilik Kız Yurdu inşaat projesi hızla devam ediyor. Proje önümüzdeki eğitim-öğretim yılında tamamlanarak Bartın’daki yurt kapasitesi 4 bin 829’a yükselecek.

Okunma: 2922

07.02.2018 12:53

Facebook'ta Paylaş

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Sözcüsü Yılmaz Tunç,  Bartın Merkez Tuzcular’da inşaat çalışmaları başlayan 2500 kişilik Kız Yurdu inşaat projesinin tüm hızıyla devam ettiğini belirtti.

Milletvekili Tunç, Bartın’da Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu’nun yatak kapasitesinin 2329 olduğunu KYK-özel sektör işbirliği çerçevesinde inşaatı devam eden 2500 kişilik kız öğrenci yurdunun önümüzdeki eğitim-öğretim yılında tamamlanarak yurt kapasitesinin 4829’a yükseleceğini, Üniversite kampüs alanında yapım ihalesi gerçekleştirilen ve yakında inşaat çalışmaları başlayacak olan yeni 1000 kişilik yurt ile birlikte kapasitenin 5829’a yükseleceğini söyledi. Milletvekili Tunç, ayrıca 750 kişilik öğrenci yurdunun da proje çalışmalarının sürdüğünü sözlerine ekledi.

Milletvekili Tunç, Bartın Üniversitesi’nin her geçen gün büyüdüğünü, yeni kampüs alanındaki fakülte ve diğer sosyal tesis binalarının inşaatlarının yapım sürecinin devam ettiğini, Kütüphane binası, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu binalarının da tamamlanmak üzere olduğunu, Öğrenci yaşam merkezi ve Rektörlük binasının da ihalesinin yapıldığını, önümüzdeki günlerde inşaatına başlanacağını belirtti. Tunç, gelişen ve sürekli öğrenci sayısı artan Bartın Üniversitesi öğrencilerinin barınma ihtiyacına önem verdiklerini belirterek, yeni inşa edilecek olan yurtlarla birlikte bu ihtiyacın giderilmiş olacağını söyledi.

10 bin öğrenciye destek verilecek

Milletvekili Tunç, geçen yıl 2016’da Bartın’da yükseköğrenim gören 5190 öğrenciye öğrenim kredisi, 1665 öğrenciye burs olmak üzere toplam 6855 öğrenciye öğrenim desteği verdiklerini, 2017 yılında ise bu rakamın 10.000’e yaklaşacağını söyledi.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin