Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
2017 YILI UMRE KAYITLARI BAŞLIYOR

2017 umre ücretleri asgari düzeyde tutulacak... İşte ayrıntılar...

Okunma: 2924

30.09.2016 19:12

Facebook'ta Paylaşİl Müftülüğü Diyanet İşleri Başkanlığı Organizasyonuyla yapılan 2017 Yılı Umre seferleri hakkında duyuru yaptı.  Duyuruda “Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yürütülen Umre organizasyonunda 2017 yılında bazı tedbirler alınmıştır” denildi.

 

İl Müftülüğü Diyanet İşleri Başkanlığı Organizasyonuyla yapılan 2017 Yılı Umre seferleri hakkında yapılan duyuruda alınan tedbirlerde kamuoyu ile paylaşıldı.

 

Bartın İl Müftülüğü resmi internet sitesinde de yayımlanan açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Uygun programlar Suudi Arabistan Umre Mevzuatına göre, umre mevsimi her yıl kameri aylardan 01 Safer'de (01 Kasım 2016) başlamaktadır. Ancak vize sisteminin açılması ve gerekli hazırlıkların tamamlanabilmesi için 2017 umre organizasyonu turlarının 2016 yılı Aralık ayı başında başlatılabileceği öngörülmektedir. Bu çerçevede hazırlanacak tüm turlarda; süre, ücret ve takvim açısından en uygun programların hazırlanmasına gayret edilecektir.”

 

Asgari düzeyde tutulacak

 

Açıklamanın devamında önceki yıllarda olduğu gibi 2017 umre ücretlerinin de asgari düzeyde tutulmasına özen gösterileceği belirtilirken, “ 2017 umre mevsiminde, vatandaşlarımızın tercihleri de dikkate alınarak, aşağıda özellikleri belirtilen konaklama türlerinde umre organizasyonu düzenlenmesi planlanmaktadır.” Denildi.

 

Açıklamada Umre Dönemleri için 1’inci dönem Aralık-Ocak, 2’inci dönem Şubat-Mart, 3’üncü dönem Nisan-Mayıs ve  4’üncü dönem Ramazan ayı olarak belirtildi.

 

Normal konaklama türüne ait otellerin Mekke'de Harem'e olan uzaklığının en fazla 1000 metre mesafede olduğu da kaydedilirken, “Ekonomik konaklama türüne ait oteller/binalar ise yürüme mesafesi dışında olduğundan ulaşım servislerle sağlanacaktır. Normal ve ekonomik konaklama türlerinde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği tabldot usulü olacaktır. Ayrıca öğle için kumanya verilecektir. Umre Turları tarih ve ücretleri Otel konaklama türlerinde ise sabah kahvaltısı ve akşam yemeği açık büfe şeklinde verilecektir. Umreye yönelik irşat, eğitim, seminer, uğurlama, karşılama, görevli istihdamı ve sağlık gibi alanlarda gerekli hizmetler verilecektir. Ayrıca Umre Turları tarih ve ücretleri açıklandığında web sitemizde yayınlanacaktır.” Denildi.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1594342702.572020-07-10 03:58:22