Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
2021 YILI SOGEP ÖN BAŞVURULARI BAŞLADI

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) 2021 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı’nın (SOGEP) ön başvurularını açıldığını duyurdu. Program kapsamında 26/02/2021 saat 16.00’a kadar hazırlanan yazılım üzerinden ön başvuru alınmaya devam edilecek.

Okunma: 292

24.02.2021 11:38

Facebook'ta Paylaş

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından yapılan duyuruda şöyle denildi; “Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı’nın (SOGEP) hedefi uygulandığı illerde, yerel dinamikleri harekete geçirerek yoksulluk, göç ve kentleşmeden kaynaklanan sosyal sorunları gidermek, değişen sosyal yapının ortaya çıkardığı ihtiyaçlara karşılık vermek, toplumun dezavantajlı kesimlerinin ekonomik ve sosyal hayata daha aktif katılmalarını sağlamak, istihdam edilebilirliği artırmak, sosyal içermeyi, sosyal girişimciliği ve yenilikçiliği desteklemek ve sosyal sorumluluk uygulamalarını yaygınlaştırmaktır.

2021 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı Vizyonu “Ajans güdümünde hazırlanmış, ildeki sosyal sorunu ve müdahale yöntemini net bir şekilde tanımlayan model nitelikli, yenilikçi projeler” olup Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı, 2021 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı kapsamında COVİD19 salgınının sosyo-ekonomik etkilerini iyileştirmeye dönük çalışmalara öncelik vermektedir.

Program öncelikleri: İstihdam Edilebilirliği Artırmak, Sosyal Girişimcilik ve Yenilikçilik, Sosyal İçerme ve Sosyal Sorumluluk

Program için 2021 yılında ülke genelinde ayrılan toplam mali kaynak tutarı 166 Milyon TL civarında olup proje bütçesinin asgari 1 Milyon TL olması gerekmektedir.

Program kapsamında 26/02/2021 saat 16.00’a kadar hazırlanan yazılım üzerinden ön başvuru alınacak olup, ilk değerlendirme neticesinde kısa listeye alınacak projeler özelinde proje geliştirme çalışmaları yürütülecek ardından Zonguldak, Karabük ve Bartın illeri için 4’er asil proje seçilerek Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi üzerinden nihai başvurular Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına sunulacaktır.”

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin