Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
25 MİLYON TL’LİK 13 MÜJDE

Bakan Eroğlu, Bartın’a müjdelerle geliyor Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu 25 Milyon TL’lik 13 müjde ile Bartın’a geliyor. Bakan Eroğlu Bartın programı kapsamında12 Ağustos cumartesi günü ( yarın ) saat 15.00’da Bartın Kültür Merkezinde DSİ Tesisleri Toplu Temel Atma Merasimi ile Orman Köylülerine Kullandırılan Gelir Getirici Tür ve Orköy Kredi Sertifikaları Dağıtımını gerçekleştirecek.

Okunma: 3141

11.08.2017 11:03

Facebook'ta Paylaş

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Bartın programı kapsamında Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilecek 13 adet, Orman Genel Müdürlüğü (OGM) ile Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak birer adet tesisin temelini atacak.

Bugün Bartın’da düzenlenecek olan toplu temel atma merasimi ile temeli atılacak 15 adet tesisin yatırım bedeli 106 milyon TL’yi buluyor.

Bartın’a 106 Milyon TL’lik 15 Tesis

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, saat 15.00’da Bartın Kültür Merkezi’nde düzenlenecek toplu temel atma merasiminde DSİ tarafından inşa edilecek 13 adet taşkın koruma tesisinin temelini atacak.

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, aynı merasimde OGM tarafından ağaçlandırma ve ormancılık projesi adı altında yapılacak 1 adet tesis ile DKMP Genel Müdürlüğü’nce Küre Dağları Milli Parkına yapılacak olan Yaban Hayatı Gözlem Kulesi’nin temelini atacak. 

Bartın’da 5 aileye gelir getirici tür ve 7 aileye Orköy sertifikası verecek olan Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu ayrıca üvez, ceviz,  ıhlamur, dut, fındık ve kızılcık türlerinden oluşan toplam 3 bin adet fidanı vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtacak.

Bartın taşkın zararlarından korunacak

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından temeli atılacak taşkın koruma tesisleri ile 
6 mahalle, 16 köy ve 3 bin 417 dekar zirai arazi taşkınlardan korunacak. Ormancılık projeleri ile de Bartın’da ormanlık alanlar artırılarak, toprak muhafaza sağlanacak. Orman köylüleri desteklenecek. Ayrıca Küre Milli Parkına yapılacak tesis ile yaban hayatı korunacak.

Bartın’a son 5 yılda 657 Milyon TL’lik 68 müjde

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, programı çerçevesinde ayrıca 27 Eylül 2013, 9 Temmuz 2014 ve 19 Ağustos 2016 tarihlerinde Bartın’a verdiği 632 milyon TL’lik             55 müjdeye ilave olarak 25 milyon lira yatırım bedeline sahip 13 müjde daha verecek. Böylece son  5 yılda Bartınlılara toplam 657 milyon TL’lik 68 müjde vermiş olacak.

Müjdeler arasında taşkın koruma tesisleri, fidan üretimi, bal ormanı, gelir getirici tür ağaçlandırma, orman köylülerine kredi verilmesi ile 1 adet otomatik meteoroloji gözlem istasyonunun kurulumu yer alıyor. 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin