Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
26 BİN 405 ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPTI

2021-2022 Eğitim Öğretim Dönemi Bartın’da Kumluca Beldesi Zafer İlkokulunda düzenlenen törenle başladı. İl genelinde 2 bin 242 öğretmen ve 26 bin 405 öğrenci ilk ders zilinin çalması ile ders başı yaparken törende konuşan Bartın Valisi Sinan Güner eğitim öğretim dönemini tamamlamak adına tüm gereken önlemleri aldıklarını ifade ederek öğrencilere derslerinde başarılar diledi. Birinci dönem ara tatili ise 15-19 Kasım arasında olurken yarı yıl tatili ise 24 Ocak-4 Şubat’ı kapsayacak.

Okunma: 131

07.09.2021 12:20

Facebook'ta Paylaş

Bartın’da 2021-2022 eğitim öğretim yılı Kumluca Beldesi Zafer İlkokulunda düzenlenen törenle başladı. İl genelinde 2 bin 242 öğretmen ve 26 bin 405 öğrenci, ilk ders zilinin çalması ile ders başı yaptı. 11 Ağustos’ta yaşanan sel afetinde zarar gören Zafer İlkokulu yeni eğitim-öğretim yılına hazır hale getirilirken hem de törene ev sahipliği yaptı.

Düzenlenen törene Bartın Valisi Sinan Güner, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ve Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar başta olmak üzere il ve Ulus İlçesi protokolü üyeleri katıldı.

Acar: “Amacımız yavrularımızı en iyi şekilde geleceğe hazırlamak”

Törende yeni eğitim-öğretim yılında yüz yüze eğitime başlamanın heyecanını yaşayan öğrenciler, veliler ve öğretmenlere hitap eden Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar şöyle konuştu:

“Bartın Milli Eğitim Müdürlüğü olarak başta Sayın Valimiz Sinan Güner’in maddi ve manevi destekleriyle fiziki şartları tamamlanmış 161 okulda idarecilerimizin ve eğitim çalışanlarımızın da gayretiyle 2 bin 242 öğretmen, 26 bin 405 ve 1848 derslikte öğrenciyle 2021-2022 eğitim-öğretim yılına başlamanın haklı gurur ve sevincini yaşıyoruz. Biz bu duygular içindeyken aramıza yeni katılan 2 bin 314 birinci sınıf öğrencimizin heyecanlarına da ortak oluyoruz. Amacımız ilimizde eğitim ve öğretim seviyesini yükseltmek, yavrularımızı en iyi şekilde geleceğe hazırlamaktır. Bu konuda emeği geçenlere huzurlarınızda teşekkür ediyor ve saygılarımı sunuyorum.

Acar velilere seslendi

Yeni nesil öğretmenlerimizin elinde şekillenecek ve geleceğimizin teminatı gençlerimiz onların eserleri olacaktır. Bu amaç doğrultusunda öğretmenlerimizin yapmış oldukları fedakar hizmetlerini arttırarak eğitim-öğretim sürecini devam ettireceklerinden hiç şüphem yoktur. Eğitimin başladığı ilk yer ailedir. Siz değerli velilerimizden çocukların eğitimi konusunda öğretmen ve yöneticilerle sürekli diyalog halinde olmanızı, çocuklarını hem madden hem manen hayata hazırlamanızı, her zaman yanlarınızda olduğunu hissettirmenizi istiyorum.

“Başarılı bir eğitim-öğretim yılı geçirmenizi temenni ediyorum”

Öğrencilerimizin Covid-19 salgını nedeniyle uzun bir süreden sonra okullarına, öğretmenlerine ve arkadaşlarına kavuşmalarının verdiği mutluluğu ve heyecanı gözlerindeki ışıltıdan hissediyorum. Sizlerin varlığı bizim en büyük gücümüzdür. İyi ki varsınız sevgili öğrencilerim. 2021-2022 eğitim-öğretim yılında da bıkmadan ve usanmadan yeni bilgi ve beceriler kazanmanın vereceği mutlulukla derslerinize çalışarak başarılı olacağınıza inanıyorum. Planlı ve programlı çalışmanın sonucunda başarı zaten kendiliğinden gelecektir. Bu duygu ve düşüncelerle 2021-2022 eğitim-öğretim yılının öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz, ilimiz ve ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını diliyor, sağlık ve mutluluk içerisinde başarılı bir eğitim-öğretim yılı geçirmenizi temenni ediyorum.”

Güner: “Bu güzel günü unutmayacaksınız”

Bartın Valisi Sinan Güner de törende şöyle konuştu:

 “Hepiniz fazlasıyla mutlu ama az da heyecanlısınız. Bu güzel günü bütün hayatınızca unutmayacaksınız. İnşallah sağlıkla, afetlerden, hastalıklardan, her türlü musibet beladan uzak bir şekilde hem eğitim öğretim hayatınızı hem de yetişkinliğini geçirirsiniz. Buradaki ailelerinizi de tebrik ediyorum. Onlarda sizleri yetiştirmek için sizden daha fazla bir heyecan içerisinde buradalar. İnşallah bu zor günleri Zafer Köyü ve civarı için geçirmiş olduk. Hem böyle bir afetin yaşanmaması için dua ediyoruz hem de fiili dua manasında çalışıyoruz. DSİ, Özel İdare, Karayolları, Belediyeler, Muhtarlıklar hepimiz gerekli tedbirleri azami ölçüde alarak bu afetlerin yaşanmaması için gayret içerisindeyiz.

“Yeni eğitim öğretim yılını kesintisiz olarak tamamlamak niyetiyle başlatıyoruz”

Özellikle Covid-19 sebebi ile 1,5 sene bu güzel ortamdan, bu cıvıltılı okul bahçelerinden, bu yarı korkuyla, mutlulukla, heyecanla yaz kış geçirdiğimiz bu güzel günleri unutmuştuk. Şimdi tekrar irademiz ve kararlığımızla inşallah yeni eğitim öğretim yılını kesintisiz olarak tamamlamak niyetiyle Covid şartlarıyla olmak üzere gerekli tedbirleri alarak başlatıyoruz.  Bu okulumuz ilkokul olarak 4 sınıfı ve anasınıfı ile eğitim öğretime başlıyor. İlimizdeki tüm okullar gibi bu okulumuzda da Zafer Köyü’nde de eğitime başlıyoruz. Burada idarecilerimizin, öğretmenlerimizin velilerimiz ve öğrencilerimizle bir bütün olarak Covid şartlarındaki gereklilikleri yerinde takip ederek eksiklikleri tamamlayarak kendilerine dağıtılan rehber ile bu devamlılığı sağlamak konusunda azami gayret göstermelerini istiyorum.”

Birinci dönem ara tatili 15-19 Kasım arasında

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan yeni eğitim öğretim yılı takvimine göre ise birinci dönem ara tatili 15-19 Kasım arasında olacak. Yarı yıl tatili 24 Ocak-4 Şubat’ı kapsayacak.

2. dönem ara tatili 11-15 Nisan’da olacak. Karneler 17 Haziran 2022’de dağıtılacak.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin