Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
29 EYLÜL’E KADAR ZİYARET EDİLEBİLİR

Bartın Belediyesi tarafından bu yıl 3.’sü düzenlenen Resim ve Sanat Müzesi Çalıştayı Sergisi açıldı. 3. Resim ve Sanat Müzesi Çalıştayı sergisi Yalı Yaşam Merkezi Bartın Belediyesi Sanat Galerisi’nde 29 Eylül tarihine kadar ziyaretçilerini bekliyor olacak.

Okunma: 3091

21.09.2018 12:09

Facebook'ta Paylaş

Bartın Belediyesi tarafından bu yıl 3.’sü düzenlenen Resim ve Sanat Müzesi Çalıştayı Sergisi açıldı.

Yalı Yaşam Merkezi Bartın Belediyesi Sanat Galerisi’nde açılan serginin açılış kokteyline Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, protokol üyeleri ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Açılan sergide Bartın’a gelen ressam ve akademisyenlerin çalıştay süresince gerçekleştirdiği çalışmalar görücüye çıktı.

Resim sergisinde Erkan Geniş, Prof. Dr. Hüseyin Elmas, Prof. Dr. Meliha Yılmaz, Prof. Dr. Alaybey Karaoğlu, Prof. Dr. Basri Erdem, Prof. Dr. Ramiz Aydın, Doç. Dr. Oğuz Yurttadur, Sezai Kara, Yrd. Doç. Dr. Ahmet Türe, Bünyamin Balamir, Efkan Beyaz, Melek Yıldız Ergün, Fehnur İpek, Dr. Bayram Yorulmaz, Dilek Özmen, Aysun Eskin, Zehra Kemaldere Dervişoğlu ve Nurgül Büyükadaya’nın imzası olan çok sayıda eser yer alıyor.

Geniş, “Bartın senelerdir çevre illere de örnek olan bir kent”

Serginin açılışında konuşan Bartınlı Ressam Erkan Geniş, “Bartın senelerdir çevre illere de örnek olan bir kent. Bartın Sayın Belediye Başkanımızın önderliğinde bu dönemde ve gelecek dönemlerde öylesine kültürel tesisler kazanacak ki bizi mutlu ediyor. Bir sohbet esnasında Başkanımıza Bartın’ın bir resim ve sanat müzesine ihtiyacı olduğunu söylediğimizde hiç düşünmeden “yapalım” dedi. Bugün üçüncüsünü yapıyoruz. Ben değerli sanatçı dostlarıma davetimizi kabul ederek bu nefis eserleri ortaya koydukları ve açılacak müzemize bağışladıkları için çok teşekkür ediyorum.”dedi.

Akın, “Bartın bir kültür ve sanat şehri”

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ise yaptığı konuşmada,  “Erkan Beyle Bartın’da neler yapabiliriz diye konuşurken bir müze fikri ortaya çıktı. Aslında 4 müze fikrimiz var. Bunlardan biri resim ve sanat müzesi. Buna alt yapı oluşturması için de saygın ressam dostlarımızın katılımıyla bir çalıştay düzenledik. Bu yıl da bu çalıştayın üçüncüsünü gerçekleştirdik. Bartın bir kültür ve sanat şehri. Biz buna layık olmaya çalışıyoruz. Kent Müzemizi açtık. Resim ve Sanat Müzesini, Atatürk ve Şehitler Müzesini, Su Müzesini ve Oyuncak Müzesini de Bartın’a inşallah kazandıracağız. Resim ve Sanat Müzesi yapmak istediğimiz evin yarısını Erkan Bey’den aldık. Diğer yarısını da akrabalarından Bartın Belediyesi olarak alacağız. Bartın’ın özelliklerini taşıyan bir ev aynı zamanda. Bartın’ımızın sanatsal, kültürel ve sportif faaliyetlerine katkı sağlayan 2 bin 500 dostumuz var. Onlara da teşekkür etmek istiyorum. Bu kurslarımızın hepsi ayrı ayrı yerlerdeydi. Biliyorsunuz hava lokalinin yıkımını gerçekleştirdik. Oraya yeni bir bina yapacağız ve inşallah orayı Bartın Belediyesi Konservatuvarı yapacağız. Ama bugün burada 1 hafta içerisinde yapılan gerçekten güzel resimler karşımızda duruyor. Ben ressam dostlarımıza ve hocalarımıza teşekkür ediyorum. Resimleriyle birlikte Bartın’da yaşasınlar.”ifadelerine yer verdi.

Resim sergisi açılışında ayrıca katkılarından dolayı ressam ve akademisyenlere protokol üyeleri tarafından teşekkür belgeleri takdim edildi.

Yapılan konuşmalardan sonra katılımcılar tarafından serginin açılışı gerçekleştirilerek sergi gezildi. Açılan sergi Yalı Yaşam Merkezi Bartın Belediyesi Sanat Galerisi’nde 29 Eylül tarihine kadar ziyaretçilerini bekliyor olacak.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin