Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
%40 HİBELİ DÜVE ALIM DESTEĞİNE BAŞVURULAR BAŞLADI

2021 Yılı %40 Hibeli Düve Alım Desteğine başvurular başladı. Bartın Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nden yapılan duyuruda başvuruların 28 Ocak 2022 tarihine kadar devam edeceği belirtildi.

Okunma: 305

20.12.2021 11:47

Facebook'ta Paylaş

Bartın Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada üreticilerin desteklemeden işletme kapasitesini 50 başa kadar tamamlayacak şekilde (1-50 baş ) yaralanabilecekleri belirtildi.

 

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şöyle denildi, “​Yetiştiricinin işletmesinin, 7 Aralık tarihi itibarıyla TÜRKVET'e kayıt edilmiş olması ve işletme kapasitesinin destek talep edilen hayvan sayısı ile uyumlu olması gerekmektedir. İşletme kapasitesini 50 Başa kadar tamamlayacak şekilde (1-50 baş ) desteklemeden yararlandırılır.  

Destekleme kapsamında alınan düveler/mandalar, mücbir sebepler haricinde 2 yıl süre ile satılamaz. Ölüm ve mecburi kesim sebepleriyle işletmeden ayrılan hayvanların yerine en geç 90 gün içerisinde, Teknik ve Sağlık Şartnamesindeki şartları sağlayan aynı sayıdaki hayvanlar temin edilir.

 Damızlık gebe düve için hayvan başı 8.000 TL, 8-15 aylık damızlık boş dişi için hayvan başı 4.800 TL, Damızlık gebe manda için hayvan başı 6.400 TL, 8-15 aylık damızlık boş dişi manda için hayvan başı 4.000 TL    destekleme ödemesi yapılacaktır.

Destek kapsamına girecek olan düveler;

a) Etçi Irklar; Angus, Charolais, Limousin, Hereford, Belgium Blue

b) Kombine Irklar; Simental (Fleckvieh), Brown Swiss, Mondbeliard

c) Sütçü ırklar; Jersey (Karadeniz Bölgesindeki iller), Holstein

d) Manda

Düveler/mandalar; sadece düve yetiştirici merkezlerinden, hastalıktan ari işletmelerden, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünden, Tarım Kredi Kooperatifleri ve iştirakleri ile yetiştirici/üretici örgütlerinden alınabilecektir.

Desteklemeden yararlanmak isteyen yetiştiricilerimiz 28 Ocak 2022 tarihine kadar İl/İlçe Müdürlüklerine müracaat edebilir.”

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin