Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
400 YATAKLI DEVLET HASTANESİ İNŞAATI DEVAM EDİYOR

400 Yataklı Bartın Devlet Hastanesi inşaatı devam ediyor. AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç inşaatla ilgili yaptığı açıklamada Bartın ve çevresine hizmet verecek olan modern sağlık kompleksinin inşaatı tamamlandığında Bartın’ın sağlık üssü olacağını ve hastanenin kapasitesinin ihtiyaç halinde 575 yatağa kadar çıkabileceğini ifade etti.

Okunma: 156

30.08.2021 18:02

Facebook'ta Paylaş

Tam donanımlı hizmet verecek yeni devlet hastanesinin inşaatı hızla ilerliyor. 400 yataklı olarak planlanan, ihtiyaç halinde kapasitesi 575’e kadar çıkabilecek yeni Bartın Devlet Hastanesi, son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatılacak.

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç hastane inşaatıyla ilgili yaptığı açıklamada ise şunları söyledi, “Bartın’ın, mevcut sağlık altyapısı daha da güçlü hale gelecek.  Yeni devlet hastanesi sadece Bartın’ın sağlık alanındaki sorunlarına çözüm olmayacak. Çevre illere de hizmet verecek tam donanımlı hastane bulunduğu bölge itibariyle yatak, yoğun bakım kapasitesi, görüntüleme, özellikli sağlık birimleri açısından da önemli bir ihtiyacı giderecek. Tamamlandığında, 209 poliklinikte hasta kabulü yapılacak.

Tam teşekküllü 15 ameliyathane, 68 yoğun bakım yatağı, 6 doğum odası ile hizmet verecek. Tek ve çift kişilik hasta odaları hasta mahremiyetini ön planda tutacak şekilde planlandı. 6 poliklinikte hasta kabulünün yapılacağı acil serviste ise 40 müşahede yatağı yer alacak. Hastanenin 750 araçlık açık ve kapalı otoparkı olacak.”

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin