Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
428 HANEYE SICAK AŞ ULAŞTIRILACAK

Bartın Belediyesi Aş Evi hizmet vermeye başladı. Bartın Belediyesi her Ramazan ayında olduğu gibi bu Ramazanda da ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşuyor. Ramazan ayı boyunca Bartın Belediyesi Aş Evi tarafından 428 haneye sıcak yemek ulaştırılacak.

Okunma: 343

08.05.2019 12:36

Facebook'ta Paylaş

Bartın Belediyesi yardımsever vatandaşların da yardımıyla her Ramazan ayında olduğu gibi bu Ramazan’da da Aş Evi ile ihtiyaç sahibi vatandaşların yardımına koşuyor.

İhtiyaç sahiplerinin, engelli, yaşlı ve hasta vatandaşların sıcak yemek ihtiyacı Bartın Belediyesi Aş Evi ile Ramazan boyunca her gün karşılanacak.  Yardımsever vatandaşların da katkılarıyla Ramazan Ayı boyunca her gün 19 mahallede 428 hanede, 1630 kişiye iftarlık ve sahurluk sıcak yemek pişirilecek. Ramazan ayında hizmet veren aşevinden bu yıl 48 bin 900 öğünlük sıcak yemek dağıtılacak.

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda 428 hanede 1630 kişiye Ramazan ayı boyunca sıcak aş ulaştırılacağını belirterek şunları söyledi,

“Bu işler Ramazan’ın bereketidir”

“Ramazan ayının başlangıcından itibaren aşevimiz hizmete girdi ve Ramazan ayı boyunca hizmetimiz devam edecek. Yıllardır devam eden ve bizim de devam ettirdiğimiz bu gelenekle 430 haneye bin 630 kişiye ortalama 50 bin öğün iftar yemeği gönderiyoruz. Bunun içerisinde bazı akşamlar bakliyat, bazı akşamlar tavuk ve bazı akşamlar da et yemeği oluyor. 3 çeşit yemek gönderiyoruz. Ailelerdeki kişi sayısına göre sefer taslarımızla yemekleri gönderiyoruz. İkinci akşamda da dolusunu bırakıyoruz boşunu alıyoruz. Bu şekilde süreç devam ediyor ve hepsinin üzerinde de isimleri yazıyor. Bazılarını evlere gönderiyoruz, bazılarını ortak noktalar var oralara bırakıyoruz, genellikle de muhtarlıklara bırakıyoruz. Çünkü muhtarlarımız buraları tek tek biliyorlar. Bu önemli bir hizmet çünkü 430 aile buraya gelip yemek alma derdinde kalmıyorlar. Bartın’ın 19 mahallesinin en ücra köşesine kadar bize müracat eden kim varsa hepsine göndermeye çalışıyoruz. Bu işler Ramazan’ın bereketidir. Bugün burada 250 kilogram tavuk pişti, bunun yanında pilavı ve çorbası da var. Yarın akşam başka yemekler olacaktır.

“Yardım yapmak isteyenler bize müracaat edebilirler”

Aşevimiz için ayni ya da maddi yardım yapmak isteyenler bize müracaat edebilirler. Kavaklı’daki Paylaşım Merkezi’mizden, İtfaiye Müdürlüğü’müzden ya da Özel Kalem Müdürlüğü’nden makbuz karşılığında maddi yardımlarını yapabilirler. Ayni olarak da yine aynı şekilde nereden malzeme almamızı isterlerse oradan da sorumlu arkadaşlarımız malzemeleri alabilirler. Ayrıca adağı olanların da mezbahanemizde adağını kesilip onu da halkımıza iftar yemeği olarak sunuyoruz.”dedi.

“Ramazan etkinliklerimiz bu yıl da devam edecek”

Ramazan etkinlikleri ile ilgili de açıklamada bulunan Başkan Akın

“Ramazan etkinliklerimiz bu yıl da devam edecek. 11 Mayıs Cumartesi günü akşamı Cumhuriyet Meydanı’nda ya da kapalı pazaryerinde ilahi grupları gelecek. Diğer zamanlarda da Gazhane’de ve Kaynarca Parkı’nda da Hacivat-Karagöz etkinlikleri, açık hava sineması etkinlikleri devam edecek. Bunların bazılarını teravihten sonra bazılarını da teravihten önce yapacağız.” dedi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1566200622.152019-08-19 10:43:42