Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
6 GENÇ GİRİŞİMCİYE HİBE

Tarım ve Orman Bakanlığı Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi (KDAKP) kapsamında 2024 yılı Genç Girişimci Kurulum Hibesi Sözleşmeleri Bartın Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nde imzalandı. Proje kapsamında 18-40 yaş arasında olan, proje bölgesi köylerde ikamet eden 6 genç girişimciye yüzde 70 hibe desteği ile toplamda 2 milyon 772 bin lira hibe desteği sağlanacak.

Okunma: 852

01.07.2024 12:35

Facebook'ta Paylaş

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi (KDAKP) kapsamında mantar yetiştiriciliği, büyükbaş hayvan yetiştiriciliği ve arıcılık faaliyetleri ile ilgili 2023 yılında eğitim alan 6 genç girişimcinin alanlarında yapılacak yatırımları için Hibe Sözleşmeleri imzalandı.

Bartın Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nde İl Müdürü Yasin Önder ile genç girişimcilerin katılımıyla gerçekleştirilen imza töreninde genç girişimcilere başarılar dilendi.

 

Proje kapsamında mantar yetiştiriciliği konusunda Emine Soyalı ve Derya Gegen, büyükbaş hayvan yetiştiriciliği konusunda Sedef Yıldız ve Mert Aybars Kozlu, arıcılık faaliyetlerinde Esra Lermi Sabancı ve Selim Asar ile hibe sözleşmesi imzalanırken yatırımlara en kısa sürede başlamaları bekleniyor.

 

Genç girişimciler, KDAKP ile desteklenerek hayallerindeki işletmeyi kurarken ayrıca babadan oğula geçen meslek konuları olması nedeniyle aile işletmelerinin sürdürülebilirliği sağlanacak.

 

KDAKP kapsamında 2023 yılı içerisinde; finansal okuryazarlık, proje hazırlama, pazar analizi, iş planı hazırlama ve teorik eğitimler ile ilgili eğitimlere katılarak başarılı olan gençler desteklendi. Bu kapsamda 18-40 yaş arasında olan, proje bölgesi köylerde ikamet eden 6 genç girişimciye %70 hibe desteği ile toplamda 2.772.000,00 TL hibe desteği sağlanacak.

Haber: Gülay Ak

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin