Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
8 KAT DAHA HIZLI

Okunma: 5114

24.10.2016 15:12

Facebook'ta Paylaş

Bartın Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği tarafından yapılan açıklamada yeni yapılan hizmet sözleşmesi ile yeni nesil teknolojiye sahip 16 kesitli, bilgisayarlı tomografi cihazının Bartın’da hizmete girdiği belirtildi.

 

 Yeni Nesil ve 3 Boyutlu Bilgisayarlı Tomografi 

 

Bartın Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğinin konuya ilişkin açıklamasında yeni yapılan hizmet sözleşmesi ile yeni nesil teknolojiye sahip 16 kesitli, bilgisayarlı tomografi cihazının alınarak ilimizin ve çevre illerin de hizmetine sunulduğu kaydedildi.

 

Yeni yerinde

 

Yeni tomografi cihazının en çok tomografi isteminin yapıldığı acil servis ve yoğun bakım ünitelerinin bulunduğu hastane zemin katına yerleştirildiği ifade edilirken tüm fiziksel alanların yenilendiği ve hastaların uzun mesafelere taşınma zorunluluğunun da önlendiği belirtildi.

 

8 kat daha hızlı çekim

 

Yeni tomografi cihazının sağladığı 3 boyutlu görüntü ile başta trafik kazaları, travmalar, felç, beyin kanaması, akciğer embolisi, damar tıkanıklığı, kanser gibi hastalıkların erken teşhisi gibi birçok konuda geniş olanaklar sağladığına dikkat çekilirken, “Ayrıca 8 kat daha hızlı çekim yapma özelliği ile hastaların tanı ve tedavi süreçleri en kısa sürede yapılmaktadır. Düşük doz radyasyon özelliği ile hastalarımız daha az radyasyona maruz kalmaktadır. 75 cm en geniş gantri açıklığı ile özellikle kapalı alan korkusu olan ve bu nedenle işlem yapılamayan hastalarda çekim işleminin daha başarılı bir şekilde yapılması sağlanmaktadır. Hekimlerimizin tedavi ve uygulama alanlarının  genişlemesiyle,  sağlık kurumlarımıza alınan yeni cihazların ileri teknolojiye sahip cihazlar olmasına dikkat edilmektedir. Bu durum hekim uygulama ve tedavilerinde başarı  oranının artmasına,  birçok hastanın  tedavisinin il dışı sevke gerek duymadan hastanemizde yapılması sağlanmaktadır.” Denildi.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1594655411.332020-07-13 18:50:11