Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
“9 MAÇ SONRA ŞAMPİYONLUĞA ULAŞACAĞIZ”

Bartınspor’un yeni hocası Dobi Hasan lakaplı Hasan Şengül ve ekibi düzenlenen imza töreniyle Bartınspor Teknik Direktörlüğü görevine resmen başladı. Hasan Şengül imza töreninde yaptığı açıklamada, “9 maç sonra şampiyonluğa ulaşacağız.”dedi.

Okunma: 2605

02.02.2018 11:50

Facebook'ta Paylaş

Karadeniz Ereğli Belediyespor maçı sonrası Teknik Direktör Hasan Basri Kara ve ekibini görevden alan Bartınspor yönetimi, anlaşma sağladığı yeni teknik ekiple sözleşme imzaladı.

Nife Cafe’de düzenlenen imza törenine Bartınspor Başkanı Mehmet Bulut, Basın Sözcüsü Mustafa Ahmet Oktay, Bartınspor Teknik Direktörü Hasan Şengül, yardımcıları Korhan Ataışık, Çetin Ünal, kulüp yöneticilerinden Yüksel Özkan ve Yusuf Gören katıldı.

Şengül, “Hedefimize ulaşacağız”

İmza töreninde konuşan Teknik Direktör Hasan Şengül şampiyonluğa ulaşacaklarını belirtirken şöyle konuştu, “İnşallah bu yolun sonu güzel olacak. Sevgili başkanımız bizleri tercih ettiler. Güzel bir kulübe geldik. Zaten çok değerli bir kadrosu var. İyi bir yönetimi var. İnşallah burada aldığımız bu görevi 9 maç sonra şampiyonluğa ulaşacağız.  Hedefimiz bu. Kadromuza güveniyoruz. Yönetimimize güveniyoruz. Halkımızla beraber bütünleşerek  hedefimize ulaşacağız. Başka bir gayemiz yok. Bu yolda yönetim kurulu gerekli desteklerini yapıyorlar. İlk maçımızı bu hafta sonu oynayacağız. 9 maçı tek tek hedefledik. Biz kendi işimize bakacağız. 9 maçın sonunda da hem arzu ettiğimiz futbola hem de şampiyonluğa ulaşacağız. Bu konuda sizlerin desteği çok önemli. Çünkü bir bütün, bir aile olmalıyız. O açıdan maçlarda seyircilerimizin bize vereceği destek çok önemli. Bu konuda şüphemiz yok. İnşallah lig sonunda arzu ettiğimiz hedefe hep birlikte ulaşacağız.”dedi.

Bulut basın mensuplarının sorularını yanıtladı

İmza töreni öncesinde basın mensuplarıyla bir araya gelen Bartınspor Başkanı Mehmet Bulut basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bulut basın mensuplarının hoca değişikliği ile ilgili sorusuna şöyle cevap verdi,

“Yeni bir kan değişikliğine gidildi”

“Son karşılaşma ile ilgili herkesin bildiği gibi Ereğli ile karşılaşmış olduğumuz müsabakada galibiyeti çok istememize rağmen ilk yarıda oynadığımız futbol ile 2-0 öne geçmemize rağmen artık futbolun mu şansızlığı hocanın şansızlığı mı dersiniz, hocanın oyunu tutmaya yönelik sahaya stratejiyi koyma işimi dersiniz yani hiç bir mazeret hiç bir gerekçe bizler tarafından alınan sonuç itibariyle doğru bulunmamıştır. Bu doğrultuda hocamızın liderlik mücadelesi verdiğimiz takımlarla yapmış olduğumuz müsabakalarda çok kaliteli kadromuzun olmasına rağmen galibiyet alamadığından 2-0 öne geçmemize rağmen oyunu tutamayışımız skor üstünlüğünü koruyamayışımızın sonuçları itibariyle hocamızın ve teknik ekibin yetersizliğine verişmiştir. Futbolda bu tahlisizlikler vardır bunları kabul etmekle beraber yeni bir kan değişikliğine gidilmiştir.”dedi.

“Taraftarımız ile girdikleri polemik görevden alınmalarının kısmi sebebidir”

Bulut hocanın taraftarla olan tartışmalarını ise şöyle değerlendirdi, “Hocalarımızın görevi sahadaki futbolcuların motivesini taktiksel anlamda sahayı etkilemeleri gerekir. Taraftarımız ile girdikleri polemik görevden alınmalarının kısmi sebebidir. Biz bunu doğru bulmuyoruz. Hoca hocalığını yapacak futbolcu futbolculuğunu yapacak. Taraftarda taraftarlığını yapacak.

“Taraftara göre hoca ve futbolcu alamayız”

Burada da taraftarlarımız bu şehrin takımının gerçek sahipleridir ama şunu da söylüyoruz. Diyoruz ki bu futbol takımı kolay kurulmuyor meşaketli işler ekonomik boyutu futbolcuların psikolojik boyutlarını üst üste koyduğumuz zaman taraftarımız da artık kendine bir çeki düzen vermelidir. Burada bir yönetim vardır. Bunu bilmelerini istiyorum. Bartınspor’un hocası kim olursa olsun bu yönetim kurulu kararı ile yapılan değerlendirmeler sonucunda Bartınspor’a hoca olarak layık görülüyor. Dolayısıyla biz taraftara göre hoca alamayız taraftara göre futbolcu alamayız. Eğer taraftara göre biz bu işi yöneteceksek o zaman yönetimin anlamı yoktur. Gelsin taraftar yönetsin. Taraftarda artık bu saatten sonra ciddi bir sürece giriyoruz. Sonuç ne olursa olsun galibiyet olur yenilgi olur. Bizim gerçek taraftarımız her sonuçta yanımızda olur. Başarı gönlümüzün arzusu. Bütün yönetici kardeşlerim başarıyı istiyor. Ancak bunun içerisinde başarısızlıkda vardır. Biz kendimizi takım olarak yönetim olarak başarısız görümüyoruz. Bartın son 18 yılın en başarılı dönemini yaşıyor. Bunu yıkmamız gerekiyor daha fazla kenetlenmemiz gerekiyor.

“Rakip taraftarı kışkırtma tarzındaki şeylerden kaçınmamız gerekiyor"

Yöneticilerimiz de bu saatten sonra verdikleri mesajlar ile rakipleri rakip taraftarları germemeleri gerekiyor. Taraftarımız sosyal  medya üzerinden rakip taraftarın taraftarı ile yazışma ile karşılıklı taraftarı kışkırtma germe tarzındaki şeylerden kaçınması gerekiyor. Önümüzde 9 haftalık bir takvim var. Çok dikkat etmemiz gerekiyor. Kardeşane içerisinde sporun bir dostluk olduğu çerçevesinde bakmak lazım. Dolayısıyla bu süreci  el birlik taraftarıyla, yöneticisiyle ve şehriyle kenetlenip arzuladığımız hedeflediğimiz sonucun Allahın izni ile alacağız. Bunun altını çizerek söylüyorum taraftara göre hoca, taraftara göre topcu alamayız. Taraftar herşeyin en iyisini ister ama imkanlar çerçevesinde    oluyor herşey.”dedi.

“Takımımız burada maç oynarken biz orada saat, forma elimizde satmaya çalışıyorduk”

Bulut açıklamalarında Almanya ziyareti dolayısıyla maça katılamadığı için kendisine yapılan eleştirileri de değerlendirerek şöyle devam etti, “Almanya ziyareti daha önce planlanmış bir süreçti.  Tabiki gönlümüz takımın yanında olmayı arzu ederdi. 6 tane yönetici arkadaşımız ile beraber  Almanya’ya gittik. Şehrimizin bundan ciddi anlamda sonuç çıkarması gerekir. Almanya’ya gidişimiz bir tatil keyfi bir gezi değildi. Almanya’ya gitme sebebimiz Bartınlılar Derneği’nin yapmış olduğu bir organizasyonda Bartınspor’un ekonomisine ihtiyacına destek bulmaktı. Kısmi olarak Almanya’daki gurbetçi dostlarımızdan imkanlar ölçüsünde destek almaya çalıştık. Takımımız burada maç oynarken biz orada saat, forma elimizde satmaya çalışıyorduk. Eleştirilere gelince ise bu eleştirileri yapanların bu eleştirileri yapacağına takıma nasıl destek veririm diye düşünmelerini isterim. Gün birlik günüdür diyoruz. Sadece saha sonucuna endeksli olarak taraftar istemiyoruz. Ekonomik sıkıntının varlığını da gören bir Bartın görmek istiyoruz. Yani bu iş ekonomi ile dönen bir husustur. Biz Ereğli maçında olmayan parayla galibiyet primini beş binlira olarak açıkladık. Ilk yarıda futbolcularımız beş binlirayı kazandıkları gibi gördüler ama bu işin şakası yok. Futbolcularımız da sorumluluklarını bilecekler. Dolayısıyla onların da kaybı oldu. Biz yöneticiler olarak ekonomik sıkıntıları çözme adına Almanya’da bulunduk.  

“Bu şehirdeki insan sayısı 220’mi?”

Ama şunu da üzülerek söylüyorum ki 74 TL’lik başlatmış olduğumuz kampanyada beklediğimizi bulamadık. Bu şehirde belki ekonomik şartların zorluğu denebilir ama şunu söyliyim ki bu şehirde duyarsızlık hala devam ediyor. Bunu aşmamız lazım. Ereğli bizi örnek alarak 67 TL’lik bir kampanya başlattı birinci günü bizi geçmiş durumda. Tüm şehrimize bu kampanyanın devam ettiğini belirtiyorum. Biz 220 kişimiyiz. Bunu bu şehrin bir düşünmesi lazım. Yani 74 TL verebilecek bu şehirde ki insan sayısı 220 mi?. Buranın bir irdelenmesini rica ediyorum. Bu şehir arzuladığını alacaktır. Ama çok zor olacaktır. Ekonomik anlamda bu takıma sahip çıkılması gerektiği açık ve nettir.”dedi.

Toplamda 7 bin 200 Euro civarında para kulübümüze gelecek”

Bartınspor Başkanı Mehmet Bulut Almanya ziyaretiyle ilgili yaptığı açıklamada ise şunları söyledi, “50 saat, 70 Bartınspor forması ve 100 atkı ile yurtdışına gittik. Bunların satışından da bin 980 Euro topladık. Bunun dışında Sayın Milletvekilimiz Muhammed Rıza Yalçınkaya aracılığıyla getirtilen Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor futbolcularının ve Bartınspor futbolcularının imzalı formalarını açık artıma usulü ile satışa sunduk. Bundan da 5 bin 200 Euro gelir sağladık. Toplamda 7 bin 200 Euro civarında para kulübümüze gelecek. Duyarlı gurbetçi kardeşlerimize teşekkür ediyorum. 74 TL kampanyamız devam ediyor. Almanya’da ki kardeşlerimizin bir kısmı maaşlarını almadılar. Arzulanan hedefe bu nedenle ulaşamadık. İnşallah bu kardeşlerimiz de kampanya katılırlar. Sizin aracılığınızla bu gurbetçi kardeşlerimize ve Bartın halkına bir kez daha çağrıda bulunalım. 74 TL vererek, bu takıma sahip çıkalım.”dedi.

“Deniz Kıral ve Ferruh Yücel ile görüşüldü”

Başkan Bulut açıklamasında basın mensuplarının Deniz Kıral ve Ferruh Yücel’e teklif götürülüp götürülmediği ile ilgili sorularına ise, “Ereğli maçı sonrası hocanın görevine son verilmesinin akabinde 12 teknik direktör ile görüştük. Bunların arasında Deniz Kıral kardeşimiz ve Ferruh Yücel kardeşimiz de var. Deniz Kıral Bartın’da geçmiş yıllarda bu takımın hocalığını yapmış bir kardeşimizdir. 45 gün önce Deniz Beyle bir görüşmem olmuştu. Fenerbahçe miniklerin hocalığını yaptığı için sözleşmesinde görevi bırakması halinde verilmesi gereken 60 bin TL’lik bağlayıcı madde olduğundan öğünün şartlarında düşünmediğini iletmişti. Almanya’dan dönerken de kendisini aradım. 3 aylık kısa vadede düşünmediğini, ancak ileriki sezonların da dahil olması halinde düşünebileceğini söyledi. Biz de bu sezonu tamamlamak için hoca düşünüyoruz. Görüşmemiz bu şekilde. Ferruh Beyle de önceki gün görüştüm. Hoca ile anlaştıktan sonra Ferruh kardeşimi aradım. Ferruh Bey takımın başında hocalık yapacak diploma düzeyinde belgesi olmadığı için ancak yardımcı konumunda düşündüğümüz bir arkadaşımız. Analizci olarak düşünüyoruz. Halen görüşmemiz devam ediyor. Kabul etmesi halinde Ferruh Beye bir görev verilecek. Hayırlısı olur inşallah.”dedi.

“İstediğimiz düzeyde performans alamadık”

Bulut açıklamasında son olarak Tayfun Ertem’in takımdan gönderilişi ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak açıklamasını şöyle tamamladı, “Tayfun Ertem kardeşimiz geçmişte Bartınspor’a hizmet etmiş bir kardeşimiz. İnanarak ve güvenerek kendisini Bartınspor’a getirdik. Ekonomik imkanlarımızı zorlayarak aldık. Ancak istediğimiz düzeyde performans alamadık. Form tutmadı. İlk 2-3 haftalık süreçte gerekli performansı göremediğini gördük. Bunun akabinde sakatlık geçirdi. 4 hafta aramızda yoktu. Sakatlık dönüşü yine önceki performansına kavuşamadı. Bu nedenle sağ bek transfer ettik. Transfer ettiğimiz bu sağbeki bile gönderebiliriz. İstediğimiz düzeye ulaşılması şart. Çünkü biz şampiyonluk hedefliyoruz. Son Ereğli karşılaşmasında da penaltı pozisyonu ve yenilen gollerdeki hataları bizleri üzdü. Bu kararı da bu doğrultuda verdik. Futbolcu bu şehir için sahada her şeyini ortaya koymalıdır.”dedi. 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin