Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
“AFRİN OPERASYONU İLE HEDEFİMİZ TERÖR TEHDİDİNİ YOK ETMEK”

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Sözcüsü Yılmaz Tunç TBMM Genel Kurulunda HDP’nin Grup önerisi aleyhinde AK Parti Grubu adına konuştu. Tunç yaptığı konuşmasında, “Türk Tabipleri Birliğinin ve ona destek veren Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliğinin, teröre ve teröriste karşı yapılan ve şimdiye kadar da hiçbir sivil kaybın olmadığı bu operasyonu barışa karşı yapılan bir operasyonmuş gibi nitelendirmesi esef vericidir. TTB yaşam hakkını değil, masum sivillerin öldürülmesini savunmaktadır.”dedi.

Okunma: 2045

02.02.2018 11:52

Facebook'ta Paylaş

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç TBMM Genel Kurulunda HDP’nin Grup önerisi aleyhinde AK Parti Grubu adına konuştu.

Milletvekili Tunç konuşmasında, “HDP’nin Türk Tabipleri Birliğinin Afrin operasyonu ile ilgili bildirisinden yola çıkarak, barış hakkına ve ifade özgürlüğüne yönelen baskıların olduğu iddiasıyla bir araştırma komisyonu kurulması istemektedir. Oysa Afrin'e gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatı’nın PKK'yla bağlantısı kesin olan PYD, YPG terör örgütlerinin ülkemize karşı ve bölgede yaşayan insanlara karşı yürüttüğü terör faaliyetlerini ortadan kaldırmaya yöneliktir.”dedi.

Tunç, operasyon, ülkemizin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu bozmak ve yerinden yurdundan edilen insanlara yurtlarını yeniden açabilmek için Birleşmiş Milletler Sözleşmesi'nin 51'inci maddesi ve diğer uluslararası sözleşmelerden kaynaklanan meşru müdafaa hakkının kullanılmasından ibaret olduğunu söyledi.

“Terör seviciliği yapmışlardır”

Milletvekili Tunç, “Türk Tabipleri Birliği bu tutumuyla yaşam hakkını değil, masum sivillerin, çocukların, kadınların öldürülmesini ve yurtlarından sürülmesini savunmaktadır. Bu açıklamanın ifade özgürlüğüyle bir ilgisi, alakası bulunmamaktadır. Bugüne kadar terör örgütleri tarafından şehit edilen sağlık çalışanlarımız var, doktorlarımız var. Kendi üyelerinin yaşam hakkını savunmayan, şehitlerimizin yaşam hakkını savunmayan Türk Tabipleri Birliği ve ona destek veren Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği, söz konusu teröristin öldürülmesi olunca geçmişte olduğu gibi Afrin operasyonunda da yine sahneye çıkarak bu talihsiz açıklamayla yaşam hakkının tarafında değil, insanı katleden terör örgütlerinin yanında olduklarını bir kez daha göstermişler, insan hakları ve barış kavramlarına sığınarak terör seviciliği yapmışlardır.”dedi.

“Şiddeti savunmak ifade özgürlüğü değildir”

Milletvekili Tunç konuşmasını şöyle tamamladı, “Askerimiz terör örgütlerine karşı canı pahasına vatan mücadelesi verirken bunu yaşam hakkının ihlali olarak nitelendirirseniz, sosyal medyada aslı astarı olmayan fotoğraflarla karalama yaparsanız o zaman yargı devreye girer. Nitekim, yapılan da budur, soruşturmalar başlamıştır, bu soruşturmalar yargının yaptığı soruşturmalardır. Yargının yaptığı soruşturmalara yasama organının müdahalesi söz konusu olamaz. Anayasa'mızın 138'inci maddesi açıktır: Yargının yaptığı soruşturmalarla ilgili soru sorulamaz, araştırma komisyonu kurulamaz. Bu nedenle, Anayasa'nın 26'ncı maddesi açık, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin 10'uncu maddesi açık, Birleşmiş Milletler Medeni ve Siyasal Haklar Sözleşmesi'nin 19'uncu maddesi ortadadır, şiddeti savunmak ifade özgürlüğü değildir.”dedi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin