Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AK PARTİ BARTIN TEŞKİLATI 500 KİŞİYLE KONGREYE GİDİYOR

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Başkanlığına kazandırılan otobüsün tanıtımı için düzenlenen basın toplantısında, bugün gerçekleştirilecek olan AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kalaycı bugün Ankara’da gerçekleştirilecek olan kongreye Bartın’a ayrılan 500 kişilik bir kota ile katılacaklarını ifade ederek, “500 kişilik bir ekiple yola çıkıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımıza desteğimizi Bartın olarak elimizden geldiğince göstereceğiz. Bu kongre şu anda Türkiye’nin üzerine topyekün gelen bütün Batılılar, Amerikalılar, küresel sermayeye karşı işte biz buradayız demek. Sayın Cumhurbaşkanımızla beraberiz, Cumhurbaşkanımızı destekliyoruz demenin kongresi. Tüm gücümüzle teşkilat olarak orada olacağız, desteğimizi en güzel şekilde göstereceğiz.”dedi.

Okunma: 1438

23.03.2021 17:18

Facebook'ta Paylaş

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, AK Parti Bartın Teşkilatının aktivitelerinde kullanılmak üzere İl Başkanlığına kazandırılan otobüsün tanıtımını düzenlediği basın toplantısıyla gerçekleştirdi.

Tanıtım ve Medya Başkanı Murat Yıldırım’ın da katıldığı ve Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı kongre öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Kalaycı yaptığı açıklamada ilk olarak otobüsün alınma süreci hakkında bilgi vererek şöyle konuştu:

“Elimizin altında bulunacak olan bir otobüs oldu”

“Otobüsümüz Dış İlişkiler Sorumlumuz Birim Başkanımız Ayşe Hanımın eşi tarafından bize teklif edildi, bizde bu teklifi değerlendirerek ücretini beraber ödedik. Dolayısıyla partimizin hangi bir aktivitesi olduğu zaman kullanabileceğimiz, elimizin altında bulunacak olan bir otobüs oldu. Kendilerine buradan çok çok teşekkür ediyorum. Ayrıca yarın 7. Olağan Büyük Genel Kongremiz var. Bir asırdır uyuyan devi uyandıran yeryüzünde Türk’e yeniden itibar kazandıran bize öz güvenimizi tekrar, Türk yapamaz, biz yapamayız, edemeyiz, gidemeyiz sözlerini bize unutturan bir liderin şölenine gidiyoruz. Bizim amacımız hayal edilemeyen hizmetleri gerçeğe dönüştüren Türk’e, Türk Milletinin hizmetine sunan liderin kongresine gidiyoruz.”

“500 kişilik bir ekiple yola çıkıyoruz”

İl Başkanı Kalaycı açıklamasında ayrıca bugün gerçekleştirilecek olan 7. Olağan Büyük Kongre ile ilgili değerlendirmelerde de bulunarak açıklamalarına şöyle devam etti, “Bartınlılar olarak şu anda 500 kişinin üzerinde kayıt yapıldı, Allah nasip ederse buradan otobüslerimiz hareket edecek. Tabii gidecek olan arkadaşlarımız var ama bizim kotamız 500. Yoksa Ankara Ak Parti sevdalılarını almaz. Biz 500 kişilik bir ekiple yola çıkıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımıza desteğimizi Bartın olarak elimizden geldiğince göstereceğiz.

Bu kongre şu anda Türkiye’nin üzerine topyekün gelen bütün batılılar, Amerikalılar,  küresel sermayeye karşı işte biz buradayız demek. Sayın Cumhurbaşkanımızla beraberiz, Cumhurbaşkanımızı destekliyoruz demenin kongresi. Tüm gücümüzle teşkilat olarak orada olacağız desteğimizi en güzel şekilde göstereceğiz.  

“Kongremizden yenilenme adına çok şeyler bekliyoruz”

Kongremiz her kongre gibi partimize yeniden güven tazeleyecek güç verecek ve yenilenme olacak. Kongremizden gerçekten yenilenme adına çok şeyler bekliyoruz. Bizim kongrelerimiz şölen havasında geçiyor. Bir bayrak yarışıdır. Bizde kırılma, gücenme olmadan inşallah birlik ve dirlik içinde kongremizi güzel bir şekilde yapacağız. Bundan eminiz. Bartın ekibimiz orada olacak inşallah. Bartın için biz elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz.”

“Kadına bakış açımızı batıdan öğrenecek değiliz”

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı açıklamalarında son olarak ise Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararını değerlendirerek şunları söyledi, “Biz kadına bakış açımızı batıdan öğrenecek değiliz. Biz öyle bir medeniyetin, öyle bir dinin mensubuyuz ki cennet anaların ayakları altındadır diyen Peygamber efendimizin bakışıyla kadınımıza bakıyoruz. Annelerimiz bizim için kutsaldır. Kız kardeşlerimize nasılsa tüm çevremizdeki kadınlarımıza da aynı şekilde bakıyoruz. Bizim onların empoze edeceği işlere ihtiyacımız yok. Sayın Cumhurbaşkanımızda bu gerçeği gördü ve anlaşmadan çekilme kararı aldı. Sayın Cumhurbaşkanımıza bu konuda çok çok teşekkür ediyoruz. Gerçekten halkın sesine kulak vermiş oldu. Bugüne kadar niye iptal edilmedi diye sorulursa bugüne kadar da hiçbir kanuni hükmü olmadı. Dolayısıyla bizim için en güzeli oldu.”

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin