Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AK PARTİ BİRLİK VE BERABERLİK İFTARI DÜZENLEDİ

AK Parti Bartın İl Başkanlığı tarafından geleneksel olarak gerçekleştirilen birlik ve beraberlik iftarı hafta sonu yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Kapalı otoparkta gerçekleştirilen iftar programına binlerce vatandaş katılırken AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı yaptığı konuşmasında, “Ramazan ayı paylaşma ayıdır. İftar sofralarımızda halkımızla beraber iftar yaparak, Ramazan ayının bu güzelliğini birlikte paylaşalım istedik.”dedi.

Okunma: 399

28.05.2019 17:17

Facebook'ta Paylaş

AK Parti Bartın İl Başkanlığı tarafından geleneksel hale getirilen halk iftarı bu Ramazan ayında da geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

Kapalı Otoparkta düzenlenen iftar programına vatandaşların ilgisi yoğun olurken iftar programına binlerce kişi katıldı. Okunan ezanın ardından hep beraber tutulan oruçlar aynı sofralarda açılırken iftar programı Kuran’ı Kerim Tilaveti ile başladı. Programda ilahi dinletileri ve semazen gösterisi de yer aldı.

Kalaycı, “Ramazan ayı paylaşma ayıdır”

İftarın ardından konuşan AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı yaptığı konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları verirken şunları söyledi, “Geleneksel hale getirdiğimiz halk iftarımıza hoş geldiniz. Ramazan ayını rabbim bize en güzel şekilde ifa etmeyi nasip etsin. Dualarımızı kabul eylesin. Ramazan ayı paylaşma ayıdır. İftar sofralarımızda halkımızla beraber iftar yaparak, Ramazan ayının bu güzelliğini birlikte paylaşalım istedik. Allah bizi nice iftar sofralarında buluştursun inşallah. Bu programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum katılımlarınızdan dolayı tekrar teşekkür ediyorum.”dedi.

Tunç, “Burada birlik ve beraberliğin en güzel örneğini gösteriyoruz

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ise yaptığı konuşmada 23 Haziran’da İstanbul’da gerçekleştirilecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım için destek istedi. Tunç, “Evveli Rahmet ortası mağfiret sonu sonrası ise cehennem azabından kurtuluş ayı olan Ramazanı Şerif ayındayız. İnşallah hayırlısı ile Cenabı Hakk Kadir Gecesine de Ramazan Bayramı’na da huzur içerisinde birlik içerisinde beraberlik içerisinde girmemizi nasip eder. Bayramınızı şimdiden tebrik ediyorum. Bu iftar sofrasında bizleri bir araya getiren emeği geçen başta İl Başkanımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Burada birlik ve beraberliğin en güzel örneğini gösteriyoruz. Sizlerde bu birlik ve beraberliğe iştirak ettiğiniz için hepinize çok çok teşekkür ediyorum.

“İstanbul’daki akrabalarımızı arayıp gerekenleri söyleyeceğiz”

Bugüne kadar bizlere çok büyük destek verdiniz. 23 Haziran’da da bir seçim var. İstanbul’da ki seçim tüm Türkiye’yi ilgilendiriyor. Bu seçimin önemeni size anlatmama gerek yok. Bu seçimlere müdahale etmek isteyenler var. Dışarıda gazeteler seçimlerle ilgili manşet atabiliyorlar. Açıklamaları hepiniz dinliyorsunuz. Türkiye’yi istikrarsızlaştırmak isteyenler bu seçimlere önem verdiklerini söylüyorlar. Bunlara hep birlikte fırsat vermeyeceğiz. İstanbul’u İstanbul yapan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Türkiye yoluna emin adımlarla devam ediyorsa Sayın Recep Tayyip Erdoğan sayesindedir. Nefes alınmayan, suyu akmayan ve yollarında yürünemeyen İstanbul’u İstanbul yapan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır ve hemen yanındaki Sayın Binali Yıldırım’dır. İstanbul’u ileriye taşıyacak olan da Sayın Binali Yıldırım’dır. O nedenle İstanbul’daki akrabalarımızı arayıp gerekenleri söyleyeceğiz. İstanbul’da 120 bin Bartınlı var. İnşallah 23 Haziran’la ilgili mesajımızı verelim. Ben bu duygu ve düşüncelerle hepinize çok teşekkür ediyorum.”dedi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1568572441.532019-09-15 21:34:01