Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AK PARTİ TEŞKİLATA BAŞKAN ADAYLARINI SORDU

AK Parti, 31 Mart 2024’te gerçekleştirilmesi planlanan mahalli idareler seçimlerine yönelik önemli bir adımı daha geride bıraktı. AK Parti Bartın İl Başkanlığı tüm ülke ile eş zamanlı olarak hafta sonu belediye başkan adaylıkları için temayül yoklamasına gitti. Bartın’da Ömertepesi Gençlik Merkezi’nde gün boyu süren temayül yoklamasında Bartın merkezde 218, Kurucaşile’den 40, Amasra’dan 40, Ulus İlçesinden ise 52 kişi olmak üzere toplamda 350 teşkilat mensubu oy kullandı. Temayül yoklaması için ilimize gelen önceki dönem Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Konya Milletvekili Orhan Erdem basın açıklaması yaparak temayül yoklamasını değerlendirdi. Erdem sonuçların doğrudanCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gittiğini ifade ederek basın mensuplarının Bartın’da AK Parti ile MHP arasında ittifak olup olmayacağı sorusuna da cevap verdi. Erdem, “Bartın değil her yer için henüz sonuçlanmamış bir süreç. Çünkü bir yandan anketler yapılıyor. İllerin durumlarına bakılıyor hangi parti daha önde, seçmen oranlarına göre. Bunların en sonunda sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Genel Başkan Bahçeli şekillendirecektir. Bir süre daha bunun yanıtı içinbekleyeceğiz”dedi.

Okunma: 584

28.11.2023 11:42

Facebook'ta Paylaş

31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilmesi planlanan mahalli idareler seçimleri için AK Parti’de temayül yoklaması yapıldı. 81 ilde eş zamanlı olarak hafta sonu Pazar günü gerçekleştirilen temayül yoklamasında oy kullanacak teşkilat mensuplarına ‘mevcut belediye başkanından memnun musunuz, hangi ismi belediye başkanı olarak görmek istersiniz?’ soruları soruldu.

Bartın’da Ömertepesi’nde bulunan Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen temayül yoklaması ise önceki dönem Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Konya 22-23-27-28. Dönem Milletvekili Orhan Erdem’in komisyon başkanlığında, Kütahya Milletvekili İsmail Çağlar Bayırcı, Zonguldak Milletvekili Av. Saffet Bozkurt ve Genel Merkez Disiplinlin Kurulu Üyesi Büşra Koyuncu nezaretinde gerçekleştirildi.

Temayül yoklamasında AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan ve çok sayıda belediye başkan aday adayı da hazır bulundu.  

Saat 10.00 ila 16.00 arasında gerçekleşen temayül yoklaması için ilimize gelen önceki dönem Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Konya Milletvekili Orhan Erdem açıklamalarda bulundu.

“Sonuçları direk Cumhurbaşkanımıza gidiyor”

Erdem teşkilatlarla yoklama yapan tek parti olduklarına dikkat çekerek, “Saat 10’da başladı.16.00’a kadar Merkez ve üç ilçemizin temayüllerini yapacağız. Temayüller tek başına bir karar verme argümanı değil, ama partimiz için önemli bir belirleme süreci. Arkasından tabii ki anketlerle, farklı değerlendirmelerle bunun sonu yürüyecek. Türkiye’de belki dünyada da yoklama yapan tek partiyiz.3. ve 4. Seferdir düzenli bir şekilde yapıyoruz. Bunun sonuçları direk Cumhurbaşkanımıza ve seçim işleri ve yerel yönetimlere gidiyor. Anında oylar genel merkeze düşmekte. Düzenimizi gördünüz. Devamlı ekran dönerek nasıl oy kullanacağını bahsediyor. Her masada dörder kişilik komisyon ve bilgisayarlı programları kurarak yürütüyoruz. İnşallah Bartın için, ilçelerimiz için hayırlı bir süreç olur. ” dedi.

MHP ile ittifak olacak mı?

Basın mensuplarının Milliyetçi Hareket Partisi’yle Bartın’da ittifak olacak mı sorusuna ise Erdem, “Yani bir bilgi verirsem yanlış bilgi vermiş olurum. Çünkü bir Bartın değil her yer için henüz sonuçlanmamış bir süreç diye görüyorum. Çünkü bir yandan anketler yapılıyor. İllerin durumlarında hangi parti daha önde? Bunların en sonunda Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Genel Başkan Bahçeli şekillendirecektir. Bir süre daha bekleyeceğiz yani bunun yanıtı için.  

“Biraz daha sorulacak”

Adaylıkla henüz net bir tarihin olmadığına da dikkat çeken Erdem temayül yoklamasının ardından sürecin devam edeceğini belirtti. Erdem, “Şunu da söyleyelim. Temayüllerimizde mevcut aday adaylarımızda da dışında yazılabiliyor. Öyle geniş bir Temayül. Dediğim gibi arkasından daha yapılacak işlemler var. Biraz daha sorulacak. Telefonla yüz yüze. Sonuçta öne çıkan aday adaylarından belirlemeye gideceğiz. ” dedi.

Teşkilat mensupları oylarını kullandı

AK Parti Bartın İl Başkanlığı tarafından düzenlenen temayül yoklamasına, Bartın Merkez, Amasra, Kurucaşile ve Ulus ilçelerinden aday adaylığı başvurusunda bulunanlar da katıldı.

Bartın merkezde 218, Kurucaşile’de 40, Amasra’da 40 ve Ulus’ta 52 olmak üzere toplamda 350 teşkilat mensubu oy kullandı.

Haber: Haluk Türkoğlu

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin