Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AK PARTİ TOKİ KÖPRÜSÜ’NÜN YAPILACAĞI ALANI İNCELEDİ

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, TOKİ Köprüsü’nün yapılacağı alanda incelemelerde bulundu. Kalaycı köprü ile ilgili yaptığı açıklamada köprü inşaatını yakında başlayacağını belirtti.

Okunma: 2134

28.01.2019 16:23

Facebook'ta Paylaş

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı beraberinde AK Parti Bartın Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Aldatmaz, İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun ve teşkilat üyeleriyle birlikte TOKİ Köprüsü’nün yapılacağı alanda incelemelerde bulundu.

İncelemelerin ardından değerlendirmelerde bulunan İl Başkanı Kalaycı; “Bartın Şehir Köprüsü yani kamuoyu tarafından bilinen adıyla TOKİ Köprüsünün ihalesi DSİ 23. Bölge Müdürlüğünce Kastamonu’da geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilmişti. Köprü, 130 metre uzunluğunda, 16 metre genişliğinde inşa edilecek ve şehrin iki yakasını birbirine bağlayacak. Milletvekilimiz Sayın Yılmaz Tunç’un büyük uğraşları sonucu gerçekleştirilen ihale sürecinin ardından köprü için gerekli ödenekler ayrıldı. Köprü Bartın Irmağı üzerinde Sanayi sitesi ile Dallıca köyü arasına inşa edilecek. Tabii köprü projelendirilirken altından tekne geçişlerine uygun olmasına özen gösterilecek. Yani köprünün altından tekneler rahatlıkla geçiş yapabilecekler.”dedi.

Köprünün şehrin iki yakasını birbirine bağlayacağını belirten Kalaycı; “Bu köprü Bartın şehir merkezi ile TOKİ konutlarının bulunduğu Hürriyet Mahallesi, Orduyeri Mahallesi, Dallıca köyü ve civar köylerle ulaşımı kolaylaştıracak. İhale sürecinin ardından köprü 12 ayda tamamlanacak. İnşallah yapım süreci yakın zamanda başlayacaktır. Tabii bu bölgede incelemelerde bulunduk. Fikir alışverişi yaptık. Yapım çalışmaları da tamamlandığında ilimiz önemli bir hizmete kavuşacak. Bu hizmet sayesinde o bölgede yaşanan ulaşım sorunu çözülecektir. Ben bu hizmetlerin ilimize kazandırılmasında büyük emekleri olan Sayın Milletvekilimize ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum.”dedi.

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin