Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AKÇAMESCİT HAYVAN PAZARI AÇILDI

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi kapsamında yapılan ve işletmesi Bartın İl Özel İdaresi'ne devredilen bölgenin en büyük ve en modern hayvan pazarı olan Akçamescit Hayvan Pazarı açıldı. Bartın’a ve bölgeye hizmet vermeye başlayan Akçamescit Hayvan Pazarı500 büyükbaş ve 300 küçükbaş hayvanı aynı anda barındıracak kapasiteye sahip. Hizmet binası, kafeteryası, geniş ve modern yapısıyla hizmet vermeye başlayan pazaryerinde vatandaşların her türlü ihtiyacını karşılayacak olanaklar da mevcut.

Okunma: 226

14.05.2024 11:14

Facebook'ta Paylaş

AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Kırsal Dezavantajlı Alanlar Projesi kapsamında yapımı tamamlanıp işletmesi Bartın İl Özel İdaresine devredilen bölgenin en büyük ve en modern hayvan pazarının hizmet vermeye başladığını açıkladı.

500 büyükbaş 300 küçükbaş kapasiteli

Aldatmaz yaptığı açıklamada Akçamescit köyüne yapılan Kapalı Hayvan Pazarının 500 büyükbaş ve 300 küçükbaş hayvanı aynı anda barındıracak kapasitesiyle bölgenin lideri olduğunu söyledi.

Hizmet binası, kafeteryası, geniş ve modern yapısıyla Pazar günü hizmet vermeye başlayan pazaryerinde vatandaşların her türlü ihtiyacını karşılayacak olanaklar da mevcut.

“Bölgenin lideri olacak”

Milletvekili Aldatmaz açıklamasında şöyle konuştu, “Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından Kırsal Dezavantajlı Alanlar Projesi kapsamında yapımı tamamlanıp işletmesi Bartın İl Özel İdaresine devredilen bölgenin en büyük ve en modern hayvan pazarı 12.05.2024 Pazar günü hizmet vermeye başlamıştır.

Akçamescit köyüne yapılan Kapalı Hayvan Pazarı 500 büyükbaş ve 300 küçükbaş hayvanı aynı anda barındıracak kapasitesiyle bölgenin lideri olacak. 

Hizmet binası, kafeteryası, geniş ve modern yapısıyla Pazar günü hizmet vermeye başlayan pazaryerinde vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacını karşılayacak olanaklar mevcut. 

Akçamescit Hayvan Pazarı Bartın'ımıza ve bölgemize hayırlı olsun”

Haber: Haluk Türkoğlu

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin