Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AKDENİZ, BAĞ-KUR’LU ESNAFIN TALEBİ İÇİN ANKARA’YA GİTTİ

Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Yılmaz Akdeniz, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu tarafından Ankara’da TESK Genel Merkezi’nde düzenlenen Federasyon ve Birlik başkanlarının katıldığı Mesleki Kurullar Toplantısına katıldı. Toplantıda Bağ- Kur'la ilgili olarak 9 bin prim üzerinden emeklilik hakkını kazanan esnaf ve sanatkârlar için pirim iş gününün 7 bin 200’e çekilerek esnafa emeklilik yolunun açılması için çağrıda bulunuldu.

Okunma: 694

30.11.2023 11:10

Facebook'ta Paylaş

Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Yılmaz Akdeniz,

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu tarafından Ankara’da TESK Genel Merkezi’nde düzenlenen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Federasyon ve Birlik başkanlarının katıldığı Mesleki Kurullar Toplantısına katıldı.

Esnafın talebi 7 bin 200 prim iş günü

Toplantıda çalışan emekliye verilecek olan 5 bin liranın müjdesi yinelenirken Bağ-Kur'luların emeklilik prim gün sayılarının 7 bin 200'e düşürülmesine yönelik çalışmaların devam ettiği ifade edildi.

Akdeniz esnafın talebini yineledi

Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Yılmaz Akdeniz toplantıyla ilgili değerlendirmesinde ise esnafa emeklilik yolunu açacak düzenlemelerin bir an önce hayata geçirilmesini talep ettiklerini ifade ederek, “Bağ- Kur'la ilgili olarak da 9 bin prim üzerinden emeklilik hakkını kazanan esnaf ve sanatkârlarımız için 7 bin 200 prim iş gününe çekilerek emekli olmalarının sağlanması ile ilgili talepte bulunulmuştur.Esnafımız adına yapılan istişarelerin ve alınan kararların tüm üyelerimiz için hayırlı olmasını dilerim.”dedi.

Haber: Haluk Türkoğlu

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin