Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AKDENİZ ESNAF VE ÇİFTÇİNİN ELEKTRİK FATURASINA İNDİRİM İSTEDİ

Bartın Madeni Eşya Sanatkarları Odası Başkanı Yılmaz Akdeniz esnaf ve çiftçinin elektrik faturasına indirim yapılmasını istedi. Akdeniz yaptığı açıklamada esnaf ve çiftçinin maliyetlerinin azalırsa ürünlerin fiyatlarının da azalacağını böylece enflasyonda düşüşün yaşanacağını vurguladı.

Okunma: 371

27.05.2019 12:02

Facebook'ta Paylaş

Bartın Madeni Eşya Sanatkarları Odası Başkanı Yılmaz Akdeniz açıklamasında esnaf ve çiftçinin elektrik fiyatlarında artık indirimin şart olduğunu belirterek açıklamasında şunları söyledi, “Fiyat artışlarını önlemek ve enflasyonla mücadele etmek için elektrik, su fiyatlarında esnaf ile çiftçiye indirim yapılmalı. Maliyetler azaltılırsa çiftçi ürün yetiştirmekten çekinmez ve fiyatlar aşağı düşer. Bu da vatandaşlar ve esnafımız başta olmak üzere tüm ülke için sevindirici olur. Çünkü fiyatların aşağı gelmesi ile enflasyon düşecektir.
 

“Elektrik ve su faturalarında ayrıcalık yapılmalı”

Yaz aylarına girdiğimiz bu günlerde çiftçinin üretim maliyetlerinin düşmesi için kullanılan elektrik ve su fiyatlarında yapılacak indirim piyasaları ve esnafımızı olumlu etkileyecektir. Yine aynı şekilde sokağı ışığıyla aydınlatan esnafın elektrik fiyatlarında yapılacak indirim esnafı ve piyasaları rahatlatmak için olumlu bir adım olacaktır. Elektrik ve su fiyatlarında yapılacak indirim ile giderleri artan esnafımız ile çiftçiye katkı olacaktır. Çünkü ekonomik dalgalanmalarda en çok etkilenen çiftçi ve esnafın rahatlatılması ülkenin genel ekonomisini ve halkı rahatlatıp feraha çıkarır. Üretici konumundaki çiftçinin tarlasını sularken kullandığı suya ve elektriğe indirim yapılırsa çiftçilerin maliyeti azalır, istihdamda tarımın payı artar. Yüksek girdi maliyetleri ile üretim yapan ve ithal ürünlerle rekabet eden çiftçilerimizin yüzü güler. Aynı şekilde, çiftçinin ürettiği ürünleri satan esnafa da elektrik ve su fiyatlarında indirim sağlanmalı. Esnafa verilecek her türlü teşvik ve destek ekonomiye olumlu yansır. Anayasamızda da belirtildiği gibi esnafın korunması ve geliştirilmesine yönelik tedbirler alınmalıdır. Geceleri sokakları aydınlatan, gündüzleri dükkân önlerini yıkayan temizleyen esnaf elektrik ve su faturasına ayrıcalığı hak ediyor.”

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1568571973.22019-09-15 21:26:13