Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AKDENIZ, “ESNAFA SICIL DÜZENLEMESI VE KREDI DESTEĞI ŞART”

Bartın Madeni Eşya Sanatkarları Odası Başkanı Yılmaz Akdeniz üç kamu bankasının orta ve büyük işletmelere verdiği kredi paketine esnafın da dahil edilmesini istedi. Akdeniz yaptığı açıklamada, “Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından orta ve büyük işletmelere yönelik başlatılan İvme Finansman Paketine esnafımız da eklenmeli. Kredi desteğine en çok esnafımızın ihtiyacı var. Öncelikle etkin bir sicil düzenlemesi ile kara liste sorunu çözülerek esnafımızın krediye ulaşmadaki engeller kaldırılmalı. Ardından da düşük faizli kredi desteği sağlanmalı.”dedi.

Okunma: 1063

16.08.2019 13:11

Facebook'ta Paylaş

Kamu bankalarının kredi desteklerinde küçük işletmeleri yani esnafı da düşünmesi gerektiğine dikkat çeken Bartın Madeni Eşya Sanatkarları Odası Başkanı Yılmaz Akdeni,z “Esnafın ve diğer tüm sektörlerdeki esnafımızın bu kredi desteklerine her kesimden daha çok ihtiyacı var.”dedi.

“Sicil düzenlemesi olmadığı sürece kredi desteği işe yaramıyor”

Kara liste sorununun çözülmesiyle esnafın krediye ulaşmadaki engellerinin ifade eden Akdeniz, “Esnafımızın kredi konusunda en büyük iki sorunundan birisi düşük faizli kredi imkânları ve kara liste sorunu. Kredi imkânları sağlansa dahi sicil düzenlemesi yapılmadığı sürece esnafımız zaten krediye ulaşamıyor. Öncelikle kara liste mağduru esnafımızın bu engelinin kaldırılması, daha sonra ise uygun ve cazip koşullarda kredi imkânları sağlanması ekonomimiz için de önemli bir adım olacaktır. Bayram sonrası esnafımıza bu konuda müjde verilmesi hem tüm camiamızı hem de ekonomimizi rahatlatacaktır.”dedi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1579840260.62020-01-24 07:31:00