Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AKDENİZ, “HER KESİMİN ELEKTRİK VE DOĞALGAZ İNDİRİMİNE İHTİYACI VAR”

Bartın Madeni Eşya Sanatkarları Odası Başkanı Yılmaz Akdeniz elektrik ve doğalgaz fiyatlarına geçtiğimiz yıla göre en az yüzde 30 zam yapıldığını belirterek her kesimin elektrik ve doğalgaz indirimine ihtiyacı olduğunu dile getirdi.

Okunma: 329

28.10.2020 13:37

Facebook'ta Paylaş

Bartın Madeni Eşya Sanatkarları Odası Başkanı Yılmaz Akdeniz yaptığı açıklamada kış mevsimi dolayısıyla elektrik ve doğalgaz faturalarının artacağını söylererek elektrik ve doğalgazda indirim talep etti. Akdeniz şöyle konuştu, “Elektrik ve doğalgaz fiyatlarına geçtiğimiz yıla göre yüzde 30’un üzerinde zamlar yapıldı. Enflasyonun üzerinde yapılan bu zamlar havaların soğumaya başladığı bu günlerde bu ayki faturalara yansıyınca başta esnaf ve sanatkârlarımız olmak üzere dar gelirli tüm kesimler oluşacak farkı nasıl karşılayacaklarını şimdiden düşünmektedirler. Esnafımızın ve halkımızın pandeminin arttığı bu günlerde kışı rahat geçirmesi için en önemli gider kalemi olan elektrik ve doğalgaz fiyatlarında acil indirime gedilmeli. Aksi halde hem yaşanan pandeminin önüne geçemeyiz hem de halkın mağduriyeti artar.

“Elektrik ve doğalgaz indirimine ihtiyaç var”

Pandeminin halen devam ettiği bir süreçte havalar da artık soğudu. Her zaman en temel ihtiyacımız olan elektrik ve doğalgazın şimdi kullanımı daha çok artacak. Dolayısıyla elektrik doğalgaz faturaları esnafın da vatandaşın da cebini yakmaya başladı. Öyle ki hem elektrik hem doğalgaz bu yıl bir önceki yıla göre yüzde 30’un üzerinde arttı. İndirim beklenirken zam yapılmasının kimseye bir faydası yok. Çünkü zamlar enflasyonu da artırıyor. Bu yüzden kış aylarına girmişken, pandemide esnafın da kazancı düşmüşken, her kesimin ihtiyacı, elektrik ve doğalgaza indirim yapılmasıdır.”

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin