Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AKDENİZ’DEN FAİZ ORANLARININ GÜNCELLENMESİNE TEPKİ

Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Madeni Eşya Sanatkarları Odası Başkanı Yılmaz Akdeniz, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri aracılığıyla esnaf ve sanatkârların kullanmış oldukları kredilerdeki faiz oranlarının kademeli olarak artırılmasına tepki gösterdi. Akdeniz yaptığı açıklamada, “Her koşulda kayıtsız ve şartsız devletimizin yanında olan esnaf ve sanatkârlarımız, ekonomik olarak zor günler geçirdiğimiz bu günlerde vergi ve istihdam yönünden çok büyük bir yükü sırtlanmışken kredi faizlerinin artırılması sebebiyle büyük bir yara almıştır”dedi.

Okunma: 223

16.05.2024 11:49

Facebook'ta Paylaş

Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Madeni Eşya Sanatkarları Odası Başkanı Yılmaz Akdeniz, esnaf ve sanatkarların,

Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri aracılığıyla kullandıkları kredilerdeki faiz oranlarının kademeli olarak artırılmasına tepki gösterdi.

Akdeniz güncellenen faiz oranlarının esnafı çok üzdüğünü ifade ederek yanlıştan en kısa zamanda dönülmesini istedi. Bu kapsamda TESKOMB Genel Başkanı ve aynı zamanda Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül ile telefon görüşmesi yaptığını belirten Akdeniz konuyla ilgili AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz’a da bilgi verdiğini ifade etti.

“Esnafımız büyük yara aldı”

Birlik Başkanı Yılmaz Akdeniz yaptığı açıklamada şöyle konuştu, “Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet

Kooperatifleri aracılığıyla esnaf ve sanatkârlarımızın kullanmış oldukları kredilerdeki faiz oranlarının kademeli olarak artırılması maalesef ki bizleri zor durumda bırakmıştır.Her koşulda kayıtsız ve şartsız devletimizin yanında olan esnaf ve sanatkârlarımız, ekonomik olarak zor günler geçirdiğimiz bu günlerde vergi ve istihdam yönünden çok büyük bir yükü sırtlanmışken kredi faizlerinin artırılması sebebiyle büyük bir yara almıştır.

Kredi faizlerinin artırılması yönündeki uygulamadan vazgeçilmesi amacıyla TESKOMB Genel Başkanı ve aynı zamanda Yozgat Milletvekili Sn. Abdulkadir Akgül ile telefon görüşmesi yapılmıştır. Ayrıca Bartın Milletvekilimiz Sn. Yusuf Aldatmaz’ a konu detaylı bir şekilde aktarılarak esnafımızı zor duruma sokacak bu uygulamadan bir an evvel geri dönülmesi gerektiği bildirilmiş olup konunun takipçisi olunmasına devam edilecektir”

Haber: Haluk Türkoğlu

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin