Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AKDENİZ’DEN ODA ÜYELERİNE...

Bartın Madeni Eşya Sanatkarları Odası Başkanı Yılmaz Akdeniz, 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanunun 19.08.2016 tarih ve 29806 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdiğine dikkat çekerken Kanunun 11. maddesinin 5. fıkrasına göre, Üyelerin Odalara olan aidat borçlarının da yapılandırma kapsamına girdiğini ve üyelerin yapılandırmadan en geç 31 Ekim 2016 tarihine kadar başvuru yaparak yararlanabileceklerini söyledi.

Okunma: 2697

12.10.2016 16:43

Facebook'ta Paylaş

 

Bartın Madeni Eşya Sanatkarları Odası Başkanı Yılmaz Akdeniz, 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun hakkında oda üyelerine yönelik açıklamalarda bulundu. 19.08.2016 tarih ve 29806 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren kanunun 11. maddesinin  5. fıkrasına  göre, üyelerin odalara  olan aidat borçlarının da yapılandırma kapsamına girdiğini belirtti. Oda üyelerinin kanun kapsamında ki yapılandırma fırsatından yararlanabilmeleri için en geç 31 Ekim 2016 tarihine kadar Bartın Madeni Eşya Sanatkarları Odası Genel Sekreterliği’ne yazılı müracaatta bulunmaları gerektiğini söyledi.

 

Oda Başkanı Akdeniz üyelerin yapılandırma imkanından faydalanabilmesine yönelik bilgiler içeren açıklamasında şu ifadelere yer verdi;  “Anılan kanun 30.06.2016 tarihinden (bu tarih dâhil) önceki alacakların tahsilini düzenlediğinden Ekim ayında ödenmesi gereken 2016 yılı aidatlarının 2’nci taksitleri kanun kapsamı dışındadır.

 

Faiz ve gecikme zammı affı

 

         Kanunun yürürlüğe girdiği tarih olan 19.08.2016 tarihinden önceki borç asıllarını peşin ödemek isteyen üyelerimizin, en geç 31 Ekim 2016 tarihine kadar Odamız genel sekreterliğine yazılı müracaat ederek başvuru yapmaları ve en geç 30 Kasım 2016 tarihine kadar da aidat borçlarının anaparalarını tamamen ödemeleri durumunda ödenmiş borç asıllarına isabet eden faiz, gecikme zammı affedilecektir.

 

Taksit imkanları

 

         Taksitli ödeme yapmak isteyen üyelerimizin, 31 Ekim 2016 tarihine kadar Odamıza yazılı müracaat etmeleri şarttır. Yapılan başvuru üzerine üyenin asıl aidat borçları azami altı takside kadar bölünebilecektir. Aidat borçlarının asıllarını taksitle ödemek isteyen Üyelerimiz,  aidat borç asıllarının 1.taksitini 30.11.2016 tarihine kadar, kalan tutarın ise (her ayın sonuna kadar) aylık altı (6) eşit taksitte ödemeleri halinde bu alacaklara uygulanan gecikme faizi alınmayacak olup iptal edilecektir. Taksitlendirmenin herhangi birinin öngörülen süre ve şekilde ödenmemesi halinde, yapılandırma iptal edilerek aidat borcu eski haline getirilecektir. Üyeden o ana kadar yapılan tahsilâtlar toplam borçtan düşülerek, kanun uyarınca günlük gecikme zammı tahakkuk ettirilmeye devam edilecektir.

 

         Oda  aidat borçları nedeniyle icra işlemlerinin başlatılmış olması durumunda, taksitlendirme için başvuran üyelerin icra işlemleri durdurulur, bu kapsamda tamamı ödenen alacaklara ilişkin yargılama giderleri ile icra masrafları ve vekâlet ücretleri karşılıklı olarak talep edilmez. Taksitlendirme imkânından yararlanmak  isteyen borçluların dava açmamaları, açılmış davalardan vazgeçmeleri ve kanun yollarına başvurmamaları gerekmektedir. Taksitlerden herhangi birinin süresinde ödenmemesi halinde, o tarihe tahsil edilen tutarlar düşüldükten sonraki kısım için icra takibine devam edilir.”

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1594366370.622020-07-10 10:32:50