Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AKIN, ENGELSİZ SANAT EVİ’NDE ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 2019 yılında Bartın Belediyesi tarafından hizmete açılan Engelsiz Sanat Evi’nde eğitim gören çocukları ziyaret etti. Özel gereksinimli öğrencilerle sohbet eden Başkan Akın, Bartın Otizmli ve Engelliler Destek Eğitim Dayanışma Derneği Başkanı Berna Şengün ile de fikir alışverişinde bulundu. Kurumda haftanın 6 günü 35 öğrenci farklı zaman dilimlerinde eğitim görüyor.

Okunma: 380

13.10.2020 11:12

Facebook'ta Paylaş

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın talimatı ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde yapımı bir yıl içinde tamamlanan hizmet binasında, engeller aşılarak öğrencilere birbirinden farklı eğitimler veriliyor. Haftanın 6 günü 35 öğrenciye farklı zaman dilimlerinde eğitimler veren kurum, birbirinden farklı aktivitelerle engelli öğrencilere hayatı öğretiyor. Başkan Akın, sanat, spor ve bireysel eğitimlerine destek olan bu kurumun çalışmalarını yakından takip ediyor. Göreve geldiği günden bu yana engelli vatandaşlar için önemli projelere imza atan Başkan Akın, gerçekleştirdiği projeleri arasında yer alan Engelsiz Sanat Evi’ni ziyaret ederek, eğitim gören özel gereksinimli öğrencilerle sohbet etti. Akın,  Bartın Otizmli ve Engelliler Destek Eğitim Dayanışma Derneği Başkanı Berna Şengün ile de kurumun çalışmalarıyla ilgili fikir alışverişinde bulundu.

Ziyaret sonrası yaptığı açıklamada Akın; “Sosyal belediyecilik anlayışımız çerçevesinde 2019 yılında hizmete açtığımız Engelsiz Sanat Evi’nde eğitim gören yavrularımızı ziyaret ettim. Bartın Otizmli ve Engelliler Destek Eğitim Dayanışma Derneği Başkanı Sayın Berna Şengün ve değerli eğitimcilerimizle sohbet ederek, fikir alışverişinde bulunduk. Burası gerçekten çok önemli. Engelsiz Sanat Evi olarak kullandığımız bu bina geçmişte atıl durumda bir yerdi. 180 m2 olan bu binayı ortalama 500 bin TL’lik bir yatırımla eğitim yuvasına dönüştürdük. Bu Engelsiz Sanat Evi’nde kardeşlerimizin sanat, spor ve bireysel eğitimlerine destek olunuyor. 2 gönüllü ve 4 kendi personelimiz olmak üzere toplam 6 eğitimciyle dersler veriliyor. 55 kayıtlı aktif 35 yavrumuz burada 5 gün boyunca 09.00-17.00 saatleri arasında eğitim görüyor. Özel gereksinimli bireylere spor desteği, toplumsal yaşama uyum alanlarında ve bireysel eğitim desteği sağlanmış oluyor. Bu yavrularımız bu eğitim yuvasında hayatı öğreniyorlar. Böylesine önemli eğitim yuvamızda görev alan tüm çalışanlara kolaylık diliyorum.”dedi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin