Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AKIN, MANŞET GAZETESİ’NİN 11. YAŞINI KUTLADI

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın gazetemizi ziyaret ederek Bartın Manşet Gazetesi’nin kuruluşunun 11. yıldönümünü kutladı. Gerçekleştirilen ziyarette Başkan Akın gazetemiz personeliyle sohbet ederek yayım hayatımızda başarılar diledi. Belediye Başkanı Cemal Akın Bartın ve ülke gündemiyle alakalı olarak da gazetemize önemli açıklamalarda bulundu.

Okunma: 2968

20.11.2019 18:46

Facebook'ta Paylaş

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Manşet Gazetesi’nin 11. kuruluş yıldönümü dolayısıyla beraberinde Bartın Belediyesi Ar-Ge Başkanı Aykut Oktay Ulu ile birlikte gazetemizi ziyaret etti. Ziyaretinde gazetemiz çalışanları ile sohbet eden Akın kuruluş yıldönümümüzü kutlayarak yayım hayatımızda başarılar diledi.

Gerçekleştirilen ziyarette Başkan Akın, Bartın Manşet Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hacı Bulut, Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Satılmış Boyacı, Muhabir Fatma Bulut ve Sayfa Sekreteri Haluk Türkoğlu ile Bartın ve ülke gündemi hakkında karşılıklı olarak sohbet etti.

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ziyaretinde yaptığı değerlendirmelerde projeler hakkında bilgi vererek son durumlarını paylaştı. Akın açıklamasında şu anda 20 civarında projede faaliyetlerin devam ettiğini kiminin ihale aşamasında kiminin ise yapım aşamasında olduğunu ifade etti.

Akın su kaynaklarını değerlendirdi

Akın açıklamasında ilk olarak ülke genelinde yaşanan kuraklıkla ilgili açıklamalarda bulundu. Akın Bartın’da şu anda su sıkıntısı olmadığını ancak Ulupınar’dan gelen suda azalma yaşandığını, Çayırlar Mevkiindeki kaynakta ise herhangi bir azalmanın olmadığını söyledi. Başkan Akın açıklamasında ancak kuraklığın devam etmesi halinde tüm ülkede olduğu gibi Bartın’da da sıkıntı yaşanabileceğini bu kapsamda da önlemlerin şimdiden alınmaya başlandığını ifade etti. Akın bu kapsamda Orduyeri’nde bulunan keson kuyunun yeniden faaliyete geçirilerek önce arıtmaya ardından ise su şebekesine verilerek destek kaynak kullanılacağını ifade etti.

Akın açıklamasında ayrıca yine Çayırlar’da bir keson kuyunun daha açılarak su şebekesine takviye yapılacağını belirtti.

Belediye Başkanı Cemal Akın suyla ilgili açıklamasında ise en büyük görevin vatandaşa düştüğünü ifade ederek Bartın halkından suyu daha dikkatli ve tasarruflu kullanmalarını talep etti.

Başkan Akın açıklamasında ayrıca 1 Milyon 300 Bin Lira ile su arıtmalarında revizyon çalışması gerçekleştirdiklerini ifade ederek Bartın halkına daha kaliteli su içirebilmek için çalışmaların devam edeceğini vurguladı.

Akın projelerdeki son durumu paylaştı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Bartın Belediyesi’nin projeleri hakkında da açıklamalarda bulunarak son durumu paylaştı. Akın bu kapsamda Yalı mevkiindeki Tarihi İskele’de ki çalışmaların devam ettiğini, ayrıca aynı yerde bulunan Taş Ev’inde yeniden düzenlenerek Emekliler Dinlenme Evi olarak hizmete açılacağını belirti.

Akın arıtmanın olduğu bölgede yapılacak olan Gasilhane ile Bartınlılara daha iyi hizmet verileceğini de belirterek projenin ihalesinin yakında yapılacağını söyledi.

Yine Demirciler Mahallesi’ne mahallenin ruhuna uygun Demirci heykeli konulacağını belirten Akın, Kemal Samancıoğlu Müzesi’nde de revizyon çalışması yapılacağını söyledi. Akın açıklamalarının devamında Potbaşı mevkiinde yapılacak olan Geleneksel Çocuk Oyunları Merkezi için alanda temizlik çalışmasının yapıldığını ve çalışmaların devam edeceğini açıkladı.

 

Akın Bartın’ın en yoğun yerlerinde uygulanmaya başlanılan güneş enerjili şarj istasyonlarının kurulmasına devam edileceğini belirterek ayrıca ücretsiz Wi-Fi noktaları kurulacağını söyledi. Çağlayan mevkiinin de bu sene yeniden düzenlenerek halkın hizmetine açılacağını ifade eden Başkan Akın Elmalık Parkı’nda çalışmaların devam ettiğini yine bölgede bulunan yeni otobüs duraklarındaki çalışmaların sürdüğünü, çalışmaların 4-5 ay içerisinde tamamlanarak Kemerköprü’deki durakların buraya taşınacağını Kemerköprü Meydanı’nın ise yeni bir düzenleme ile meydan haline getirileceğini söyledi.

Akın açıklamasında son olarak Hürriyet Yaşam Merkezi’nde ki çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu ve yakında açılışının gerçekleştirileceğini yine Bartın Belediyesi Kültür Müdürlüğü binasında yapılacak olan Atatürk ve Şehitler Müzesi için ihalenin yapıldığını ve çalışmaların başlayacağını söyledi. Akın bu kapsamda sene içerisinde yaklaşık 20 civarında projenin gerçekleştirileceğini belirtti.

Bulut’tan Akın’a teşekkür

Bartın Manşet Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hacı Bulut ise Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’a gerçekleştirdiği nazik ziyareti dolayısıyla teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Bulut 10 yıl önce kurulan Bartın Manşet Gazetesi’nin kurulduğundan bu yana kendisini zenginleştirerek, dağıtım ağını geliştirterek çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

Hatıra fotoğrafı çektirildi

Gerçekleştirilen ziyaret daha sonra karşılıklı sohbet şeklinde görüş alışverişi ile devam ederken ziyaretin anısına çektirilen hatıra fotoğrafı ile ziyaret sona erdi. 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin