Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AKIN TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ TOPLANTISINA KATILDI

Tarihi Kentler Birliği, Birlik Meclisi 2021 Yılı Olağan 2. Toplantısını İstanbul Yenikapı Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirdi. Toplantıya Bartın’ı temsilen Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın katıldı.

Okunma: 157

24.09.2021 18:03

Facebook'ta Paylaş

Yoğun ilginin olduğu programda Meclis Toplantısı ve sunumların ardından Koruma Özendirme Yarışması Ödül Töreni’ne geçildi.  Tarihi Kentler Birliği’nce her yıl düzenlenen bu yarışmalarda dereceye girenleri ödülleri verilirken, Belediye Başkanı Cemal Akın da ödül alan projelerin belediyelerine ödüllerini takdim etti. Toplantı sonrası Belediye Başkanlarıyla sohbet eden Akın, Bartın Belediyesi projeleriyle ilgili bilgi verdi.

“Ortaya konulan projelere büyük önem veriliyor”

Toplantının ardından açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın; “2000 yılında kurulan ülkemizin tarihi ve kültürel miraslarına yerel yönetimleri bilinçlendirerek sahip çıkan, yerel yönetimler için bir okul niteliğinde gördüğüm ve encümen üyesi olduğum Tarihi Kentler Birliği’nin Meclis Olağan 2. Toplantısı’na katıldım. Tarihi, doğal ve kültürel çevrenin korunmasına yönelik politikalara destek veren Tarihi Kentler Birliği (TKB), bu değerlerin gelecek kuşaklara aktarılmasını amaçlıyor. Bu amaç çerçevesinde ortaya konulan projelere büyük önem veriliyor. Bu toplantıda bizler de Bartın’ımızın tarihi alanlarının değerlendirilmesine ilişkin bilgi ve düşüncelerimizi paylaşıp görüş alışverişlerinde bulunduk. Toplantının memleketimiz ve tüm üye kentler için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Akın ödül törenine katıldı

Akın; “Toplantının ardından da Birlik tarafından her yıl düzenlenen Koruma Özendirme Yarışması Ödül Töreni’ne katıldım. Ödül alan projelerin belediyelerine ödüllerini takdim ettik. Projelerin hayata geçirilmesinde emeği bulunan Belediye Başkanlarımız ve ekiplerini tebrik ediyorum.”diye konuştu.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin