Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AKTAŞ, “VATANDAŞLARIMIZDAN DESTEK BEKLİYORUZ”

Türk Hava Kurumu (THK) Bartın Şubesi, bu yıl da kurban derisi toplayacak. Kurban Bayramı için hazırlıklarını tamamladıklarını ifade eden THK Bartın Şube Başkanı Sabri Aktaş, “Bu zamana kadar bizden yardımlarını esirgemeyen vatandaşlarımızdan bu sene de aynı desteği bekliyoruz.”dedi.

Okunma: 978

09.08.2019 18:10

Facebook'ta Paylaş

Türk Hava Kurumu (THK) Bartın Şube Başkanı Sabri Aktaş, Kurban Bayramı'nda deri toplamak için hazırlıklarını tamamladıklarını ve bayrama hazır olduklarını söyledi.

“Deriler tuzlanırsa çürümez ve bozulmaz”

Vatandaşların makbuz karşılığında derilerini THK görevlilerine teslim edebileceğini söyleyen Aktaş,  "THK Bartın Şubesi olarak bu hizmeti, her yıl olduğu gibi bu yıl da aynı istek ve heyecanla yapacağız. Kurban Bayramının yaz aylarına denk gelmesi nedeniyle vatandaşlarımız, THK'ya verilen her deriyi tuzlarsa milli serveti de korumuş olur. Deriler tuzlanırsa çürümez ve bozulmaz."dedi.

Türkiye'deki pek çok ilki gerçekleştirdik”

Türk Hava Kurumu'nun şimdiye kadar topladığı kurban derileri, fitre ve zekatlarla, binlerce genci ücretsiz havacılık eğitimiyle buluşturduklarının altını çizen Aktaş, “Türk halkının 1925 yılından beri desteğini esirgemediği Türk Hava Kurumu, ülke havacılığının gelişmesi için kurban derisi toplamaya devam etmektedir. Yapılan destekler sayesinde Türkiye'deki pek çok ilki gerçekleştirdik. Ambulans helikopter alarak halkın sağlık hizmetine sunduk. Bu helikopterler Türkiye'nin her tarafında görev yapıyor.”dedi.

“Kurban Bayramı boyunca desteklerinizi bekliyoruz”

Ambulans helikopter ve uçakların en zor zamanlarda halkın sağlık imdadına yetiştiğini söyleyen Aktaş, “Türk Hava Kurumu son olarak Türk Hava Kurumu Üniversitesi'ni kurdu. Türkiye'nin havacılık ve uzay bilimleri alanında ilk ve tek ihtisas üniversitesi. Türkiye'nin havacılıktaki eksiklerini görerek bunları kapatmaya çalışan bir anlayışa ve kararlılığa sahip. Türk Hava Kurumu'nun kuruluş amacı da havacılığı tanıtmak ve sevdirmek, havacı bir gençlik yetiştirmek, Türkiye'nin havacılıktaki önünü açmak ve Türkiye'de havacılıkta personel, araç gereç, ne gerekiyorsa bunları temin ederek Türkiye Cumhuriyeti'nin hizmetine sunmak.  Bu yüzden Kurban Bayramı boyunca desteklerinizi bekliyor, bu vesileyle de Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum."dedi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1571192471.042019-10-16 05:21:11