Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ALDATMAZ, EGE’DE BALIK ÇİFTLİKLERİNİ İNCELEDİ

AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, üyesi olduğu TBMM Balıkçılı ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu ile beraber Muğla’nın Milas ve Bodrum ilçelerindeki balık çiftliklerini inceledi.

Okunma: 763

06.12.2023 13:53

Facebook'ta Paylaş

Ülkemizdeki balıkçılık ve su ürünleri sektörü sorunlarının araştırılması ve çözüm önerilerinin belirlenmesi amacıyla kurulan TBMM Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu, incelemelerine Ege’de devam etti.

 

AK Parti İstanbul Milletvekili Emrah Karayel başkanlığında AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz’ın da yer aldığı TBMM Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu üyesi milletvekilleri ziyaret ve incelemeleri kapsamındaMuğla’nın Milas ve Bodrum ilçelerindeki balık çiftliklerini inceledi.

Öneri ve talepler değerlendirildi

Yapılan incelemelerle ilgili açıklamada bulunan AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz ise sektör temsilcilerinin öneri ve taleplerini yerinde dinlediklerini ifade ederek, “TBMM Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonumuzla İzmir Karaburun’da orkinos çiftliğini ve Urla' da faaliyet gösteren Dünya'nın 3. büyük Akdeniz yavru balığı üreticisi İlknak A.Ş. Kuluçkahane tesislerini ziyaret ederek yerinde incelemeler gerçekleştirdik. Çiftlik balıkçılığı alanında yapılanlar ve yapılması gerekenler üzerinde sektör temsilcileri ile görüş alışverişinde bulunduk.Güllük’te de Balık Çiftliği (aşılama) ziyaretimizde emekçi kardeşlerimiz ile işletmecilerimizin öneri ve talepleri üzerine görüşme gerçekleştirdik” dedi.

Haber: Gülay Ak

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin