Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ALDATMAZ, İZMİR’DE TOPLANTIYA KATILDI

AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, TBMM'de Balıkçılık ve Su Ürünleri Sektöründe yaşanan sorunların araştırılarak alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan ve üyesi olduğu Meclis Araştırma Komisyonu ile birlikte İzmir Ege Üniversitesi Ziraat-Orman Su ürünleri Eğitim Konseyi istişare toplantısına katıldı.

Okunma: 715

04.12.2023 10:09

Facebook'ta Paylaş

TBMM Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu ilk saha toplantısını Ege Üniversitesi’nde yaptı. AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz’ın da üyesi olduğu Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu, saha ziyaretleri kapsamında Ege Üniversitesinde düzenlenen toplantıda sektördeki akademisyenleri dinledi.

Türkiye’deki devlet ve özel üniversitelerin Su Ürünleri Fakültesi dekanları ile bir araya gelen TBMM Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu, su ürünleri ve balıkçılığın akademik ve sektörel durumunu, sorunlarını ve taleplerini bu kez  akademisyenlerden dinledi.

Ziraat, Orman ve Su Ürünleri Eğitim Konseyi Başkanı Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ın ev sahipliğinde Yeni Senato Salonunda yapılan toplantıya, Komisyon Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Emrah Karayel, TBMM Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu Üyesi Milletvekilleri, Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Banu Yücel ve EÜ Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Uğur Sunlu’nun yanı sıra devlet ve özel üniversitelerin su ürünleri fakültelerinin dekanları ile Tarım ve Orman Bakanlığı bürokratları katıldı. 

Haber: Gülay Ak

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin