Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AMASRA AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASINI KUTLADI

Amasra Belediyesi tarafından düzenlenen 2022 Avrupa Hareketlilik Haftası Amasra Etkinlikleri gerçekleştirildi. Açılış programında konuşan Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır haftanın temiz hareketliliği ve sürdürülebilir kentsel ulaşımı teşvik ederek halk sağlığını ve yaşam kalitesini iyileştirmeye çalışan bir organizasyon olduğunu vurguladı.

Okunma: 149

20.09.2022 09:06

Facebook'ta Paylaş

2022 Avrupa Hareketlilik Haftası Amasra Etkinlikleri düzenlenen çeşitli etkinliklerle gerçekleştirildi.

Açılış programında konuşan Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır bu yıl 4.’sünü düzenlediklerini ifade ederek tüm katılımcılara teşekkür etti. Başkan Çakır konuşmasında şunları söyledi, “Avrupa Hareketlilik Haftası 2002'den bu yana temiz hareketliliği ve sürdürülebilir kentsel ulaşımı teşvik ederek halk sağlığını ve yaşam kalitesini iyileştirmeye çalışan bir organizasyondur. Kampanya, insanlara kentlerde sokakların rolünü keşfetme ve hava kirliliği gibi kentsel zorlukların üstesinden gelmek için pratik çözümler deneme şansı vermektedir.Ülkemizde Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve Türkiye Belediyeler Birliği koordinasyonunda gerçekleştirilen hafta etkinliklerine bu yıl Avrupa düzeyinde 46 ülkeden 2620 kent katılırken,  16-22 Eylül tarihleri arasında günlük veya hafta boyu etkinliklerle ülkemizden kayıt olmuş 408 belediye bulunmaktadır.

Amasra Belediyesi olarak 2019 yılında katılım sağladığımız ve bu yıl 4. sünü düzenlediğimiz Avrupa Hareketlilik Haftası etkinliklerini 2022 yılında da tüm haftaya yaygın etkinliklerle kurgulamaya çalıştık. Bu yılın ana teması  “Çeşitlendir ve Devam Et ” olarak belirlenmiştir. Amasra Belediyesi olarak “temiz çevre-sağlıklı yaşam” şiarından hareketle başta atık miktarını azaltan, otomobile bağlı yaşamdan mümkün olduğunca uzak, yürüyüş ve bisikletli erişimi öncelikleyen bir anlayışla hafta etkinliklerini organize edeceğiz.”

Hafta kapsamında Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği tarafından Bartın Amasra bisiklet turu düzenlendi. Ardından Barış Akarsu Kültür Parkında ödüllü en yavaş bisiklet yarışması yapıldı.
 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin