Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AMASRA, BAKKA’NIN DESTEĞİ İLE MAVİ BAYRAKLA BULUŞACAK

2020 yılı Bartın ili Turizme Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında Amasra İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı tarafından hazırlanan “Fatih'in Mirası, Dünyanın Göz Bebeği Amasra Mavi Bayrakla Buluşuyor” adlı proje için destek sözleşmesi imzalandı.

Okunma: 316

07.10.2020 12:07

Facebook'ta Paylaş

Amasra İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı tarafından hazırlanan “Fatih'in Mirası, Dünyanın Göz Bebeği Amasra Mavi Bayrakla Buluşuyor” projesinde sözleşme imzalandı. 2020 yılı Bartın ili Turizme Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında hazırlanan proje ile Çakrazboz-Tarlaağzı plajlarına mavi bayrak alınması için altyapı ve üstyapı düzenlemelerinin yapılması, organik ürünler pazar alanları belirlenmesi, su sporları merkezi yapılması ve turizm mevsimi dışında ulusal ve uluslararası su sporları organizasyonlarının yapılarak Bartın ilinin tanıtımının sağlanması ve çevre bilinci ve temizliği ile ilgili eğitimlerin verilmesi planlanıyor.

Proje kapsamında imzalar BAKKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Karabük Valisi Fuat Gürel ile Amasra Kaymakamı ve Amasra İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı Gökhan Gürbüzerol ve Birlik Müdürü Hüseyin Boran tarafından atıldı.

Amasra İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı’nın başvuru sahibi olduğu proje ile Çakrazboz-Tarlaağzı plajlarına mavi bayrak alınması için altyapı ve üstyapı düzenlemelerinin yapılması, organik ürünler pazar alanları belirlenmesi, su sporları merkezi yapılması ve turizm mevsimi dışında ulusal ve uluslararası su sporları organizasyonlarının yapılarak Bartın ilinin tanıtımının sağlanması ve çevre bilinci ve temizliği ile ilgili eğitimlerin verilmesi planlanıyor.

Bartın'a gelen ziyaretçi sayısı ile temiz ve kaliteli plajların sayısını arttırmak amacıyla 1.267.580,00 TL bütçeli proje için BAKKA 950.685,00 TL hibe desteği vermeyi taahhüt ediyor.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1603917842.9482020-10-28 23:44:02