Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AMASRA BELEDİYE BAŞKANI ÇAKIR CHP’Yİ VE ANITKABİR’İ ZİYARET ETTİ

Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır CHP’li Belediye Başkanlarının Ankara buluşması ve Anıtkabir ziyareti kapsamında Anakara’ya gitti.

Okunma: 323

07.05.2019 11:56

Facebook'ta Paylaş

Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır Ankara ‘da Genel Merkez’de diğer Belediye Başkanları ile birlikte Kemal Kılıçdaroğlu’nun Başkanlığındaki toplantıya katıldı.

Ardından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabirdeki törene katıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezinde gerçekleşen Başkanlar buluşmasında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, zorlu bir mücadeleyi geride bıraktıklarını söyledi.

"Birlikte çalıştık, birlikte mücadele ettik, birlikte kazandık" diyen Kılıçdaroğlu bundan sonra da bütün çalışmaları birlikte sürdüreceklerini dile getirdi. Asıl görevin, mücadelenin şimdi başladığına vurgu yapan Kılıçdaroğlu, bundan sonra yollarına kararlılıkla devam edeceklerini bildirdi.

Kılıçdaroğlu, seçim bildirgesini partilerin siyasal namusu olarak niteledi ve bunun gereğini yapmanın kendilerine düştüğünü ifade etti. Kılıçdaroğlu, "Vatandaş bu taahhütlerin yerine getirilmesini bekliyor ve biz bunları yapmak zorundayız. Yapmak zorundayızın da ötesinde bizler başarıya mahkumuz. Çocuklarımız, evlatlarımız, gençlerimiz, annelerimiz, babalarımız güzel Türkiyemiz için başarıya mahkûmuz." diye konuştu.

Seçildikten sonra belediye başkanlarına göreve başlarken dikkate almaları gereken 10 temel ilkeyi gönderdiklerini anımsatan Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarının söylemlerinin sürekli olumlu, pozitif olması gerektiğini söyledi.

Belediye Başkanlarının, mevcut çalışanlardan gerçek anlamda görevini yapan, vatandaşa hizmet edenlerle çalışmaya devam etmesi gerektiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, belde halkına zorluk çıkaranların, görevini yapmayanların bunun dışında olduğunu ifade etti.

Anıtkabir'i ziyaret ettiler

CHP'li belediye başkanları daha sonra Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun başkanlığında Anıtkabir'i ziyaret etti.

Torun başkanlığındaki heyet ilk olarak Aslanlı Yol'dan yürüyerek Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktı. Heyet, mozolede saygı duruşunda bulundu.

Torun ve beraberindekiler daha sonra İsmet İnönü'nün kabrini ziyaret ederek saygı duruşunda bulundu.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1566203576.062019-08-19 11:32:56