Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AMASRA BELEDİYESİ 5 ÜLKENİN KATILDIĞI PROJEYE KABUL EDİLDİ

Amasra Belediyesi ile Küresel Eşitlik ve Kapsayıcılık Ağı ( KAPI ) tarafından hazırlanan“Toplumsal Cinsiyet eşitliği” projesi İsveç Uluslararası Yerel Demokrasi Merkezi (ICLD) tarafından yürütülen ve İsveç Uluslararası Kalkınma İşbirliği Ajansı tarafından finanse edilen ‘’İnsan Hakları Temelli Yaklaşım İleri Düzey Uluslararası Eğitim ve Kapasite Artırma Programı’na’’ kabul edildi.

Okunma: 339

25.06.2022 15:40

Facebook'ta Paylaş

18 ay sürecek programda insan hakları temelli düşüncenin yerel yönetim hizmetlerine entegrasyonu hedefleniyor.   Projeye Amasra ekibinin yansıra 5 ülkeden 9 Belediye kabul edildi.

Diğer ülkelerin yerel yönetişim deneyimlerini dinleme ve Amasra’yı uluslararası tanıtma fırsatı bulunan projede Ukrayna’dan Kopychyntsi Belediye Başkanı BogdanKelichavyi ve Gürcistan, Mtsketa Belediye Başkanı NanaKapanadze ile bir araya gelinerek

kardeş belediye görüşmeleri başlatıldı.

Amasra Belediyesi’nden yapılan açıklamada ise şöyle denildi, “Tüm ekiplerin bir sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve seçilmiş bir yerel yönetici ile katıldığı programa bizde KAPI Derneği yönetim kurulu üyesi Birgül Çay, Başkan yardımcımız Meltem Öz ve Başkanımız Recai Çakır ile katıldık.  Değişik ülkelerden çok sayıda uzman ile eğitimden, yerel yönetimde kapsayıcılık ve farklı gruplar ile çalışmaya kadar pek çok değişik başlıkta hem bilgi alışverişi yapma, hak temelli yaklaşımları derinlemesine konuşma fırsatı bulduk hem de çeşitli simülasyonlar ile yönetişim çözümleri geliştirdik. Her ülkenin yaptığı ulusal gecelerde ülkeleri daha yakından tanırken kendi ülkemizi ve Amasra’yı tanıttık. Edindiğimiz tüm ilişki, bilgi ve deneyimi Amasra’ya aktaracak ve hak temelli çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”denildi.
 

Haziran 2023'de tamamlanacak eğitim programı, 20 Haziran'da İzmir'de başlarken katılımcı ülkelerde ve İsveç’te  olmak üzere 3 ayrı çalıştay daha yapılacak.

Proje katılan belediyeler ve ülkeleri ise şöyle:  Amasra, Türkiye- Tirana G, Arnavutluk-Gori, Gürcistan- Ilidža, Bosna- Hersek-Mtsketa, Gürcistan- İzmir, Türkiye- Kopychyntsi, Ukrayna- Kamianets-Podilskyi,Ukrayna-Nekhvoroshcha, Ukrayna.
 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin