Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AMASRA MADEN DAVASI 13 ŞUBAT’A ERTELENDİ

Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun (TTK) Amasra Müessesesi’ne bağlı maden ocağında14 Ekim 2022 tarihinde meydana gelen grizu faciasının ardından açılan dava Bartın Adalet Sarayı’nda görülen 5’inci duruşma ile devam etti. 3 gün süren duruşmada maden işçileri ile tahlisiye ekipleri dinlenirken mahkeme heyeti tarafından verilen ara kararda tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına ve davanın 13 Şubat’a ertelenmesine karar verdi.

Okunma: 396

20.11.2023 11:25

Facebook'ta Paylaş

Amasra’da 14 Ekim 2022 tarihinde yaşanan maden faciasında 43 maden işçisi hayatını kaybetmişti.

Bartın Adalet Sarayı’nda gerçekleştirilen davanın 5’inci duruşmasında ise bir önceki vardiyada çalışan maden işçileri ile kazanın ardından ocağa giren tahlisiye ekipleri tanık olarak dinlendi.

Bartın Adalet Sarayı’nın giriş katında oluşturulan duruşma salonunda görülen davada acılı aileler de yer aldı.

7'si tutuklu 23 sanığın Bartın Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandığı davada mahkeme heyeti maden işçileri ile tahlisiye ekiplerini dinledi.

13 Şubat’a ertelendi

Mahkeme heyeti tamamlanan duruşmada tüm tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verirken bir sonraki duruşmayı 13 Şubat 2024 tarihine erteledi. Mahkeme heyeti ayrıca keşif için 5 kişilik bilirkişi heyeti oluşturulmasına da karar verdi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin