Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AMASRA MENDİREK ONARIM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Amasra Limanı’nı daha güvenli ve korunaklı hale getirmek için başlatılan mendirek onarım çalışmaları devam ediyor. AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç yaptığı açıklamada, Amasra’da yapımı devam eden Amasra Limanı’nı daha güvenli ve korunaklı hale getirecek olan, 30,7 milyon liraya ihale edilen Amasra Limanı Mendirek Onarımı inşaatında antifer blokların imalatına devam edildiğini söyledi.

Okunma: 1574

09.07.2019 14:58

Facebook'ta Paylaş

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Amasra Limanı’nı daha güvenli ve korunaklı hale getirmek için başlattıkları mendirek onarımı çalışmalarının hızla devam ettiğini söyledi.

Milletvekili Tunç yaptığı açıklamada, Amasra’da yapımı devam eden Amasra Limanı’nı daha güvenli ve korunaklı hale getirecek olan, 30,7 milyon liraya ihale edilen Amasra Limanı Mendirek Onarımı inşaatında antifer blokların imalatına devam edildiğini söyledi.

Önceki yıllarda Yolcu İskelesi inşaatını tamamlayıp hizmete açtıklarını belirten Milletvekili Tunç,     “Bu kez de limanı Karadeniz’in hırçın dalgalarından koruyacak mendireği daha sağlam ve güvenli yapacak çalışmaları gerçekleştiriyoruz, İnşaatta beton elemanların dökümüne devam ediliyor.”dedi.

Milletvekili Tunç, geçmiş yıllarda Karadeniz’de meydana gelen fırtınalarda Amasra limanı ana mendireğinde yoğun dalga aşınmaları meydana geldiğini ve mendireğin büyük hasar gördüğünü belirterek, sonrasında Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 13. Bölge Müdürlüğünce yapılan etüd çalışmaları neticesinde mendireğin onarımı ile ilgili proje çalışmasının yapıldığını, yatırım programına alınarak yapım ihalesini gerçekleştirilmesinin ardından mendirek onarımının inşaat çalışmalarının başlandığını söyledi.

Milletvekili Tunç açıklamasında son olarak, “Karadeniz, Bartın ve Amasra için büyük bir yatırım olan Amasra limanı mendirek onarımı için başta Cumhurbaşkanımıza, Bakanlarımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.”dedi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1571059712.722019-10-14 16:28:32