Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AMASRA MÜZESİ YENİDEN ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR

Amasra Müzesi’nde gerçekleştirilen restorasyon, teşhir-tanzim ve çevre düzenleme çalışmaları sona erdi. Yeniden açılan Amasra Müzesi ziyaretçilerini bekliyor.

Okunma: 549

02.07.2020 12:47

Facebook'ta Paylaş

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç; Bartın Amasra Müzesi’nin restorasyon, teşhir-tanzim ve çevre düzenleme çalışmaları ile yeniden ziyaretçilerin hizmetine sunulduğunu açıkladı.

Milletvekili Tunç açıklamasında, “970 metrekare oturum alanına sahip olan , İkisi arkeolojik, ikisi etnografik olmak üzere dört teşhir salonuna sahip müzedeki eserlerin büyük bölümü 3000 yıllık tarihi geçmişi olan Amasra ve yakın çevresinden oluşmaktadır. Restorasyonu ile Bartın’ın ve Amasra’nın turizmine değer kattığımız müzeyi ziyarete bekleriz.”dedi.

Milletvekili Tunç, Amasra ilçesinin tarihi zenginliği ve doğal güzelliği açısından ülkemizin ve dünyanın gözbebeği bir ilçe olduğunu belirterek, hükümet olarak, Amasra Müzesinin restorasyonun yanı sıra, Yolcu Limanı, Bartın-Amasra Tüneli, Küçük tekne ve yat limanı, Adalet Sarayı, Öğretmenevi, Kapalı Spor Salonu, Futbol sahası, tarihi köprülerin, müze ve camilerin onarımı başta olmak üzere tarihi önemli hükümet yatırımlarını Amasra'ya kazandırdıklarını söyledi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1597058526.04362020-08-10 14:22:06