Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AMASRA'NIN SESİ OLDU

Amasra'ya termik santral istemeyenlerin sesi olan Şerif Cihan karikatürü büyük beğeni topladı.

Okunma: 6676

26.10.2016 14:51

Facebook'ta Paylaş

 

Amasra’ya kurulması planlanan termik santrali konu alan ve Şerif Cihan tarafından kaleme alınan karikatür sosyal medyada büyük beğeni topladı.

 

Bartın’ın Amasra ilçesinde kurulması planlanan Çevre ve Şehircilik Bakanlığının da ÇED Olumlu Kararı verdiği termik santrale karşı tepkiler büyüyerek devam ediyor.

 

Bartın Platformu binlerce davacı ile ÇED Olumlu Kararına karşı dava açmaya hazırlanırken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’da partisinin grup toplantısında Amasra için ‘Elinizi vicdanınıza koyun’ mesajı vermişti.

 

Amasra’da; CHP, MHP, SAADET ve VATAN Partisi temsilcileri de geçtiğimiz günlerde ortak basın açıklaması düzenleyerek Amasra’da termik santral istemedikleri ve termik santrale izin vermeyeceklerini ifade etmişlerdi.

 

Amasra esnafı da işyerlerinin camlarına termik santral karşıtı afiş ve broşürler asarak tepkilerini ortaya koyarken Şerif Cihan karikatürü ile Amasra’da termik santral istemeyenlerin sesi oldu.

 

Cihan karikatüründe, 1460 yılında Amasra’yı feth eden ve lalasına "Lala, lala!, Çeşm-i Cihan bu mu ola" diyerek Amasra’nın eşsiz güzelliğini ifade eden, gördüğü güzellik karşısında şehrin zarar görmemesi için tek bir top atışı dahi yapmayan ve şehrin anahtarlarını savaşsız temsil alan Fatih Sultan Mehmet’i top figürü ile resmetti.

 

Cihan ayrıca karikatüründe termik santral bacası taşıyan takım elbiseli bir kişiyi de Fatih’in karşısında korku içinde resmetti.

 

Cihan karikatürüne, “Osmanlının mirasına sahip çıkanlar (!) Fatih’in Çeşm-i Cihan’ına santral dikecek..!” Notu düştü.

 

Sosyal medyada paylaşıldığı andan itibaren kısa sürede binlerce kişi tarafından beğenilen karikatür yüzlerce kişi tarafından da paylaşıldı.

İşte o karikatür 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1594694996.632020-07-14 05:49:56