Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AMASRA, ULUS VE KURUCAŞİLE’DE SAYGI VE MİNNETLE ANILDI

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 85. Yılı dolayısıyla Bartın merkezde olduğu gibi Amasra, Ulus ve Kurucaşile’de de anma programları düzenlendi. Düzenlenen programlarda Atatürk bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıldı.

Okunma: 516

11.11.2023 12:14

Facebook'ta Paylaş

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 85. Yılı dolayısıyla Amasra’da anma programı düzenlendi.

Amasra’da Cumhuriyet Meydanında düzenlenen 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Anma Törenine Amasra Kaymakamı Kadir Perçi, ilçe protokol üyeleri, siyasi partiler, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları katıldı.

Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan tören iki dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla sona erdi.

Ardından program Amasra Hükümet Konağı konferans salonunda düzenlenen 10 Kasım Atatürk'ü Anma Program ile devam etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan program günün anlam ve önemini belirten konuşmalarının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesi ile sona erdi.

Oratoryo ve koro büyük beğeni aldı

Ulus’ta düzenlenen 10 Kasım Atatürk’ü Anma programı kapsamında ise çelenk sunma töreni ilçe Cumhuriyet meydanında saat 08.50’de başladı.

Çelenk törenine Ulus Kaymakamı Fırat Kadiroğlu, Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun,Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez, Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can,Cumhuriyet Savcısı Ramazan Çalık, Hakim Gülşah Tazıcı, Kamu kurum amirleri, Siyasi parti ilçe Başkanları, STK temsilcileri, muhtarlar, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Atatürk Anıtına Kaymakamlık ve Belediye çelenklerinin sunumunun ardından Siyasi parti teşkilatları çelenklerini sundular. Saat 09.05’te sirenler eşliğinde saygı duruşu ve İstiklal marşı okundu.

Çelenk töreninin ardından 75.yıl Cumhuriyet Ortaokulu konferans salonuna geçildi. Saygı duruşu ve İstiklal marşının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Şiir ve kompozisyon dalında düzenlenen yarışmada ilçemizde dereceye giren öğrenciler, şiirlerini ve kompozisyonlarını okudular. Ardından öğrencilerin hazırlamış olduğu oratoryo çalışması ve koro gösterileri sergilendi. Yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri takdim edildi.

Kurucaşile’de hüzün vardı

Kurucaşile’de ise program kapsamında Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu gerçekleştirildi. Kurucaşile Kaymakamı Selim Eser ve Belediye Başkanı Mehmet Zihni Sayın’ın yanısıra; ilçe protokolü, siyasi parti ilçe teşkilatları, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların da katılım sağladığı program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı' nın okunması ile devam etti.

Tören akabinde, Kurucaşile İlk-Ortaokulu Mehmet Akdoğan Konferans Salonunda, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan program gerçekleştirildi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin