Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AMASRA, ZIPKINLA BALIK AVI KULÜPLERARASI TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından düzenlenen Zıpkınla Balık Avı Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası, Amasra’da yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Şampiyonaya 16 kulüp, 69 sporcu katıldı.

Okunma: 1727

19.06.2019 13:19

Facebook'ta Paylaş

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından düzenlenen Zıpkınla Balık Avı Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası, Amasra’da yapıldı. TSSF Zıpkınla Balık Avı Türkiye Şampiyonası Kulüplerarası Şampiyonası kortej yürüyüşü ile başladı. 16 kulüp, 69 sporcunun katıldığı şampiyonada ertesi gün sabah Amasra büyük limandan çıkış yapan sporcular, Tarlaağazı mevkisinde belirlenen alanlarda dalış yaptı. Türkiye şampiyonasının final startını Amasra Kaymakamı Gökhan Gürbüzerol ve TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen komodor teknesinde verdi. 5 saat süren yarışmalar için Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Bölge Komutanlığı'na bağlı 1 bot ile dalgıçlar güvenlik önlemi aldı.

Başkan Doç. Dr. Özen şampiyonayla ilgili açıklamasında, "Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu olarak yaptığımız elemelerin ardından şimdi de kulüplerarası final müsabakalarını Amasra'da yapıyoruz. Türkiye'nin en iyi 16 kulübü ve sporcuları Tarlaağazı mevkiinde 10 kilometrelik alanda yarışacaklar. Yarışmacılarımız kategorilerine göre, balığın cinsine ve ağırlığına göre puanlamaları yapılacak. Sonrasında Milli Takıma girecek sporcularımız belli olacak."dedi.

 Kulüplere ödülleri takdim edildi

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Kulüplerarası Şampiyonası'na 16 kulüp, 69 sporcu katıldı. Amasra büyük limandan çıkış yapan sporcular, Tarlaağazı mevkisinde belirlenen alanlarda dalış yaptı. Amasra açıklarında 5 saat boyunca sporcular kıyasıya mücadele etti. Sporcular, en yüksek puanı almak için zıpkınla balık avladı.  Yarışma sonunda Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Gökçeada Spor Kulübü birinci, Bodrum Su Sporları Kulübü ikinci, İstanbul Boğaziçi Spor Kulübü ise üçüncü oldu. Bireysel branşta ise Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü sporcusu Hakan Gencer birinci, İstanbul Boğaziçi Spor Kulübü sporcusu Tufak Akbayrak ikinci, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü sporcusu Ozan Önen ise üçüncü oldu. Dereceye girenlere ödülleri Amasra Kültür Park'ta düzenlenen törenle verildi. TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, Amasra Kaymakamı Gökhan Gürbüzerol, Kurucaşile Kaymakamı Şeyma Polat sporculara ödüllerini verdi. En yüksek puanı toplayan kulüpler ve sporcularından en iyi dereceyi elde ederek milli takım kadrosunu oluşturacak 3 as, 2 yedek sporcu, Eylül ayında Danimarka'da düzenlenecek şampiyonada Türkiye'yi temsil edecek.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin