Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AMASRA’YA 150 BİN KİŞİNİN GELMESİ BEKLENİYOR

Bartın’ın tarihi ve turistik ilçesi Amasra’da 5 günlük Kurban Bayramı tatili öncesi otel ve pansiyonlarda rezervasyonlar tamamen doldu. Amasra Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Hüseyin Boran, Bayramda günübirlik 100-150 bin turist beklediklerini söyledi.

Okunma: 1248

07.08.2019 12:01

Facebook'ta Paylaş

2015’de Amasra Kalesi ile UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi’ne alınan, Amasra ilçesi bakir koyları, az dalgalı suları, tarihi mekanları, doğayla bütünleşen güzelliklerinin yanı sıra balık ağırlıklı mutfak kültürüyle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. İlçesinde, Kurban Bayramı öncesi alınan rezervasyonlarla 3 bin yatak kapasiteli otel ve pansiyonların yüzde 90’ı doldu.  6 bin 600 nüfuslu ilçeye bayram tatilinde 100-150 bin turistin gelmesi bekleniyor.

Amasra’da hazırlıklar tamam

Kurban Bayramında günübirlik 100-150 bin turist beklediklerini söyleyen Amasra Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Hüseyin Boran, “5 günlük Kurban Bayramı tatilinde ilçemizde yoğun hazırlıklar devam ediyor. 6 bin 600 nüfuslu ilçemizde günübirlik 100 - 150 bin ziyaretçi bekliyoruz. Otellerimiz pansiyonlarımız gelen turistlerimizi ağırlamak için bütün hazırlıklarını tamamladılar. Tabi yaşayacağımız yoğunluk için Amasra Kaymakamlığı, Amasra Belediyesi ile ortak çalışma yapıyoruz. Örneğin otopark sorununu çözmek için Türkiye Taş Kömürleri İşletmesi Amasra Müessese Müdürlüğümüzün boş alanını araçlar için kullanacağız. Türkiye ilk ev pansiyonculuğu Amasra’da başlamıştı. Bizlerde hala bu kültürü yaşatmaya devam ediyoruz. Bayramda yoğunluk olacağı için Ahatlar, İnpiri ve Gömü köylerinde de misafirlerimizi ağırlayacağız. Şu anda yüzde 90 doluluk oranına ulaştık. Gelecek olan misafirlerimize yeterince yerimiz var. Tüm Türkiye’yi Amasra’mıza bekliyoruz.”dedi.

İnkumu bayram tatiline hazır

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ise yaptığı açıklamada, “5günlük Kurban Bayramı tatili süresince Amasra ilçemize gelen misafirlerimiz mutlaka İnkum’a da uğruyor. Şu anda İnkum’da günlük 10-20 bin kişi bekliyoruz. Belediye olarak bütün tedbirlerimizi aldık. Gelen misafirlerimizin en iyi şekilde ağırlanması için bütün hazırlıklarımızı yaptık.”dedi.

Tüm sahiller tatilcileri bekliyor

Bartın İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış ise, “59 km.’lik sahil şeridimizde yaklaşık 20’ye yakın kumsalımız ve plajımız var. 5 günlük bayram tatilinde misafirlerimiz en iyi şekilde hazırlamak için gereken önlemlerimizi aldık.”dedi.

 

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1594862251.682020-07-16 04:17:31