Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AMASRA’YA KORONAVİRÜS SESSİZLİĞİ HAKİM

Bartın'ın tarihi ve turistik ilçesi 6 bin 600 nüfuslu Amasra, Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle sessizliğe büründü. 2019’un ilk 6 ayında 1 milyon’a yakın turist ağırlayan Amasra’da hafta sonu sokaklar bomboş kaldı.

Okunma: 211

23.03.2020 12:51

Facebook'ta Paylaş

2019 yılının ilk 6 ayında 1 milyon’a yakın yerli ve yabancı turisti ağırlayan Amasra’da Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle vatandaşların duyarlılığı nedeniyle sokaklar ve tarihi mekanlar bomboş kaldı. Özellikle Kaleiçi ve Boztepe mahallelerini kapsayan tarihi Amasra Kalesinin Sormagir Kapısı zindan bölümündeki yoğun kalabalıktan eser yok. Normal zamanlarda yoğun kalabalığın yaşandığı Çekiciler Çarşısı ise yerli ve yabancı turistlerin gelmemesi nedeniyle bomboş kaldı. İlçede park ve bahçelerdeki tedbirler nedeniyle insanların sokağa çıkmadığı gözlemlendi.

Boztepe Mahallesi Muhtarı Hüseyin Göktepe, “Tarihi ve turistik ilçemiz belki de tarihte bir ilk yaşıyor. Koronavirüs salgını nedeniyle insanlarımız devletimizin aldığı kararlara uyuyor. Ve sadece burada yaşayan ve çarşıda işi olan insanlar çıkıyor. Onlarda zaten tek tük, normalde bu ayda ve hafta sonu olduğunda Amasra’da yoğun kalabalık yaşanırdı. 16 Mart tarihinden itibaren bu yoğunluk tamamen kesildi. Geçtiğimiz hafta Cumartesi günü aşırı yoğunluk vardı. Ama şimdi yok. Herkes kurallara uyduğunu görüyoruz. İnşallah bu sürece hep birlikte atlatırız.”dedi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1586468218.472020-04-10 00:36:58