Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AND İÇTİLER

35 Er Törenle And İçti...

Okunma: 4080

02.12.2016 19:16

Facebook'ta Paylaş

Bartın İl Jandarma Komutanlığında vatani görevlerini yapan ve temel eğitimlerini tamamlayan 365’inci Kısa Dönem Er’ler düzenlenen törenle and içtiler.

 

Bartın İl Jandarma Komutanlığında görev yapan 365’inci Kısa Dönem Er’lerin And İçme Töreni Bartın Kültür Merkezinde gerçekleşti.

 

Törene Bartın Valisi Nusret Dirim, Bartın Garnizon Komutanı Deniz Piyade Albay Vedat Selvitop, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Osman Aslan, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan, Bartın Belediye Başkan Vekili Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, İl Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu, İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, İl Özel İdare Genel Sekreteri İbrahim Kayış, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Manav, İl Kültür Ve Turizm Müdürü Fuat Dursun, İl Müftüsü Mahmut Gündüz ve çok sayıda davetli ile and içen Er’lerin aileleri katıldı.

 

And içecek 35 Er’in sahnedeki yerlerini almasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende Er’lerin aileleri ve yakınları heyecan dolu anlar yaşadı.

 

İl Jandarma Alay Komutanı Albay Osman Aslan törendeki konuşmasında and içecek Er’lerin askerlik süresince kutsal nöbet hizmetini en iyi şekilde yerine getireceklerini ifade ederken ailelere de seslenen Albay Aslan, “Yaklaşık üç hafta önce, kutsal vatan görevini ifa etmek için bizlere emanet ettiğiniz evlatlarınız, temel askerlik eğitimini başarıyla tamamlayarak, karşınızda sarsılmaz bir irade ile dimdik durmakta ve sizlerin huzurunda yemin etmek için hazır bulunmaktadır. Bu görkemli tabloyu oluşturarak, sizleri yüksek bir heyecan ve coşku ile selamlayan güzide evlatlarınızla ne kadar gurur duysanız azdır. Vatana ve milletine fedakarca ve sadakatle hürmet edecek böyle güzel evlatlar yetiştirdiğiniz için sizleri kutluyor ve saygıyla selamlıyorum.” Diye konuştu.

 

Albay Aslan’ın konuşmasının ardından temel askerlik eğitimini tamamlayan  365’inci Kısa Dönem Er’ler and içti. Erlerin aileleri ve yakınlarının duygusal anlar yaşadığı and içme töreni salonu dolduranlar tarafından büyük alkış aldı.

 

Er’ler adına günün önemine hitaben yapılan konuşma ve şiirlerin okunması ile süren program birliğine ilk teslim olan Er’in Mehmetçik Yaş Kütüğüne plaket çakması ile devam etti. Törende atış, spor, eğitim ve bakım branşında birincilik elde eden Er’lere ödülleri törene katılan protokol üyelerince takdim edildi.

 

Yemin töreninin ardından and içen askerler törene katılan yakınlarıyla hasret gidererek hatıra fotoğrafları çektirdiler.

Etiketler: Bartın İl Jandarma Alay Komutanı Albay Osman, Bartın İl Jandarma Komutanlığı, 365’inci Kısa Dönem Er, and içme töreni, bartın, bartın haber, haber bartın,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1597286798.52252020-08-13 05:46:38