Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ARIÖNÜ - MUGADA ATIKSU ARITMA TESİSİ YATIRIM PROGRAMINA ALINDI

Bartın İl Genel Meclisi Ağustos ayı toplantılarına devam ediyor. Meclis toplantıların 3. birleşiminde Arıönü - Mugada Sahilinin Atıksu Arıtma Tesisinin 2019 Mali Yılı Ek Çalışma ve Yatırım Programına alınmasını görüşerek oy birliği ile projeyi kabul etti.

Okunma: 1180

07.08.2019 18:42

Facebook'ta Paylaş

Bartın İl Genel Meclisi Ağustos ayı toplantılarının 3. birleşimi Bartın  İl Özel İdaresi Meclis Toplantı Salonunda İl Genel Meclis üyeleri Ali Eyüpustaoğlu, Uğur Yılmaz, Göker Giray Gülsoy, Kadir Saraç, Bekir Karabacak, Ayhan Özçelik, Atnen Aydoğan, Bahattin Kazguç, Abdullah Kaleli, Nurdanur Karakurt ve Orhan Ölçek’in katılımıyla İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun Başkanlığında gerçekleştirildi.
 

Gerçekleştirilen toplantıda gündemin 4. maddesinde yer alan Arıönü- Mugada Sahiline Atıksu Tesisi Alımı Projesinin 2019 Mali yılı Ek Çalışma ve Yatırım Programına alınması ile ilgili komisyon raporları hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Dursun, özellikle İl Özel İdaresinini görev ve sorumluluk alanında bulunan deniz sahillerindeki plajların atıksu arıtma tesislerinin biran önce hayata geçirilmesi gerektiğini, bu kapsamda Güzelcehisar ve Mugada plajlarında bu adımın atıldığını, devamında yine Özel İdarenin görev ve sorumluluk alanında bulunan diğer plajlarında da aynı şekilde adımların atılacağını söyledi. Son dönemde sahillerde yaşanan değişimin ve dönüşümün plana dayalı bir şekilde sürdürülmeye çalışıldığını bu çerçevede devam eden peyzaj çalışmalarının içerisinde arıtma tesislerinin de mutlaka hayata geçirilmesi gerektiğini ifade etti. Dursun bu çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte çok daha temiz ve düzenli plajları Bartın'a kazandıracaklarını söyledi. Ardından Arıönü - Mugada Sahilinin Atıksu Arıtma Tesisinin 2019 Mali Yılı Ek Çalışma ve Yatırım Programına alınması konulu dosya üzerinde yapılan oylama sonucunda oy birliği ile proje kabul edildi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1594696282.012020-07-14 06:11:22