Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ARIT KARADERE VADİSİ TUR GÜZERGAHI YAPIM İŞİ 11 TEMMUZ’DA İHALE ÇIKIYOR

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Küre Dağları Milli Parkı’nın Bartın Arıt bölgesinde yer alan Karadere Vadisi Tur Güzergahı Yapım İşi ihalesinin 11 Temmuz 2019 tarihinde Tarım ve Orman Bakanlığı 10. Bölge Müdürlüğünce gerçekleştirileceğini duyurdu. Karadere Vadisi Tur Güzergahı, tampon bölgede yer alan Çöpbey’de başlayan Milli Park sınırları içinde Karadere Vadisi boyunca devam edip Bacakkoptu mevkiine ve Başköy-Karapınar çayırı tur güzergahı ile birleşecek, daha sonra Karapınar Çayırında son bulacak.

Okunma: 325

05.07.2019 17:04

Facebook'ta Paylaş

Bartın’ın deniz, tarih, kültür ve doğa turizmi açısından önemli bir potensiyele sahip olduğunu belirten Milletvekili Tunç, bu potansiyeli harekete geçirmek için gerçekleştirdikleri yatırımlara devam ettiklerini bu kapsamda Küre Dağları Milli Parkı’nın Bartın Arıt bölgesinde yer alan 8 kilometre uzunluğunda Karadere Vadisi Tur Güzergahı Yapım İşi ihalesinin 11 Temmuz 2019 tarihinde Tarım ve Orman Bakanlığı 10. Bölge Müdürlüğünce gerçekleştirileceğini açıkladı.

Karadere Vadisi Tur Güzergahının, Tampon bölgede yer alan Çöpbey’de başlayan Milli Park sınırları içinde Karadere Vadisi boyunca devam edip Bacakkoptu mevkiine ve Başköy-Karapınar çayırı tur güzergahı ile birleşen, daha sonra Karapınar Çayırında son bulan tur güzergahı olduğunu belirten Milletvekili Tunç, Bu güzergahın, dere vejetasyonunun gözlemlenebildiği, yaban hayatı özelliğine sahip, ibreli ve yapraklı ağaç ve çalı gruplarının oluşturduğu kompozisyonlarla görsel peyzaj değerleri bakımından da zengin bir parkur olduğunu söyledi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1571059992.782019-10-14 16:33:12