Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ASKERİ ÜSLERİN KAPATILMASI İÇİN KAMPANYA BAŞLATTILAR

Saadet Partisi Bartın İl Başkanlığı Kürecik ve İncirlik üsleri başta olmak üzere ülkemizdeki tüm ABD ve NATO üslerinin kapatılması için imza kampanyası başlattı. Hükümet Caddesi’nde kurulan imza standında vatandaşların imzaları alınırken kampanyaya çok sayıda vatandaş da destek verdi.

Okunma: 484

20.11.2023 11:29

Facebook'ta Paylaş

Saadet Partisi, Bartın dahil ülke genelinde ülkemizdeki tüm ABD ve NATO üslerinin kapatılması için imza kampanyası düzenledi.

İmza kampanyasına Saadet Partisi Bartın İl Başkanlığı da katılarak destek verdi.

 

İl Başkanlığı tarafından Hükümet Caddesi’nde bulunan Arap Camii önünde düzenlenen kampanya kapsamında açılan stantta dileyen vatandaşların imzaları alınırken kampanyaya kısa sürede çok sayıda vatandaş imza atarak destek verdi.

 

“Yabancı askerleri ülkemizde istemiyoruz”

 

Saadet Partisi Bartın Hukuk İşleri Başkanlığı tarafından kampanya hakkında yapılan açıklamada ise yabancı askeri üslerin ve askerlerinin ülkemizde istenmediğine dikkat çekilerek şöyle denildi, “Kürecik ve incirlik üsleri başta olmak üzere ülkemizdeki tüm ABD ve NATO üsleri kapatılmalıdır. Ülkemiz doğusundan batısına kuzeyinden güneyine örümcek ağı gibi saran ve sayıları tüm ısrarlı taleplere rağmen resmi mercilere sır gibi saklanan yabancı askerleri üsleri ülkemizde istemiyoruz. Bölgemizdeki tüm işgallerde başrolü oynayan askeri üsler ve erken uyarı sistemleri, bölgemize ve Müslüman ülkelere sadece kan ve gözyaşı getirmiştir ve getirmeye de devam etmektedir.

Bu üslerden yapılan operasyonlar nice masumların hayatını kaybetmesine, yaralanmasına, yurtlarından- topraklarından çıkarılmasına sebep olmuştur ve olmaya da devam etmektedir.

Kundaktaki bebek, çocuk, kadın, yaşlı ve sivil demeden hiçbir ayırım yapmaksızın Müslüman olan herkesi yok edilmesi gereken bir hedef olarak gören ülkelerin bu rezil amaçları için kullanılan üslerini istemiyoruz!”

 

“Kardeşlerimizin ölümüne sebep olan bu üsleri istemiyoruz”

 

Açıklamada ülkemizdeki yabancı üslerin Müslüman ülkelerde katliamlar gerçekleştirdiği vurgulanırken şöyle devam edildi, “Komşumuz olan Müslüman ülkelere, Suriye'ye, Irak'a binlerce sorti yapıp terörist diye Müslüman kardeşlerimizin ölümüne sebep olan bu üsleri istemiyoruz!Filistin'in işgali, Gazze'nin yok edilmesi, Filistinlilerin soykırıma uğraması, en ağır savaş suçlarının işlenmesi için İsrail'e destek veren bu üsleri istemiyoruz!

Büyük Ortadoğu Projesi adı altında Büyük İsrail Projesini yürütenlere hizmet eden, İsrail'in güvenliğini sağlayıp varlığını sürdürmesi amacına hizmet eden bu üsleri istemiyoruz!

Siyonizmin arz-ı mevud (vaad edilmiş topraklar) diyerek topraklarına göz diktiği ve sınırlarını değiştirmeyi amaçladığı ülkelerden biri Türkiye'dir. Bu amaçla yürütülen Büyük İsrail Projesi uyarınca küresel işgal ve sömürü düzeni her geçen gün ele geçirip darmaduman ettiği ülkelere bir yenisini eklemektedir. Bu zalim sömürgenler adım adım ülkemize yaklaşmaktadır.

Ülkemizin toprak bütünlüğünü tehdit eden olası durumlarda, bizleri tehdit etmesi kuvvetle muhtemel güçlerin kontrolünde olan ve bırakın bizi korumayı bize karşı kullanılacak ve tüm askeri gücümüzü etkisiz hale getirecek bu üsleri istemiyoruz!

Türkiye'nin ve bulunduğumuz coğrafyadaki tüm Müslüman ülkelerin güvenliğini tehdit eden Kürecik ve İncirlik üsleri başta olmak üzere ülkemizdeki tüm ABD ve NATO üsleri derhal kapatılmalıdır.”

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin