Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ATAMIZI SAYGI VE MİNNETLE ANDIK

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 81. yıldönümünde saygıyla andık. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Bartın’da da saat 09.05’i gösterdiğinde hayat dururken Cumhuriyet Meydanı ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen anma programıyla Ulu Önder Atatürk bir kez daha rahmet ve minnetle anıldı.

Okunma: 1574

10.11.2019 13:03

Facebook'ta Paylaş

 Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk aramızdan tam 81. yıl önce ayrıldı. Yıl 1938’i, saatler ise 09.05’i gösterdiğinde Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk gözlerini hayata yumdu.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 81. yıldönümü dolayısıyla Bartın’da da anma programları gerçekleştirildi.

Büyük Önder için ilk olarak Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

Törene Bartın Valisi Sinan Güner başta olmak üzere Bartın protokolü, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri Gaziler, Şehit yakınları, askeri erkan, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

Törende başta Bartın Valiliği çelengi olmak üzere çelenklerin sunulmasının ardından saatler Atatürk’ün vefatını gösteren 09.05’i gösterdiğinde ise sirenler 2 dakika boyunca Atatürk için çaldı.  Saygı Duruşu sonrasında ise İstiklal Marşı okundu.

Anma programı Kültür Merkezi’nde devam etti

Anma programı Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenden sonra Kültür Merkezi’nde devam etti. İl protokolünün tamamının bulunduğu tören saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma gerçekleştirildi.

Ardından ise düzenlenen kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Devamında “Atatürk ve Vatan Sevgisi” konulu kompozisyon ve şiir yarışmalarında birinci olan eserler sahipleri tarafından takdim edildi.

Daha sonra ise “Mustafa Kemal’im” adlı şiir seslendirildi.

 “Atatürk” konulu belgesel gösteriminin ardından ise “Sabahın Seherinde” şarkısı seslendirildi. “Mustafa Kemali Düşünüyorum” şiirinin okunmasının ardından ise anma programı “Yeni Cami Avlusunda” şarkısının seslendirilmesi ile devam etti. Programın sonuna doğru ise “Nöbetçi Millet” şiiri okunurken hemen ardından “Çalın Davulları” şarkısı seslendirildi. Program son olarak Atatürk Oratoryosu ile sona erdi.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1594679435.442020-07-14 01:30:35